Choď na obsah Choď na menu
 

Kto je Tomáš Halík?

 

Dňa 29. 9. 2016 vystúpil v Prahe v relácii Pod Lampou známy český tzv. kňaz a profesor, Tomáš Halík. Interview moderoval Š. Hríb. Relácia mala názov: Tomáš Halík o islame, strachu a spoločnom Bohu.“ Na reláciu sme reagovali tu: (http://www.spolocnostsbm.com/clanky/listy/halik-o-islame--strachu-a-spolocnom-bohu----velky-podvod-na-krestanoch.html)

Kto je pán Halík? Tomáš Halík je jedným z najaktívnejších šíriteľov pohanskej filozofie New Age a tiež tzv. historicko-kritickej teológie, ktorá spochybňuje celé Božie zjavenie zavŕšené v Ježišovi Kristovi. Je známy aj tým, že v pražskom kostole Najsv. Salvátora pravidelne organizuje spoločné modloslužby s budhistami.

Na Halíkove protikresťanské bludy a klamstvá upozornil aj Byzantský katolícky patriarchát. Rozobral ich písomne a to v 12. častiach pod názvom „pod lampou - kritika Halíka., (http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=35960), ale aj  vo video dokumentoch taktiež v 12. častiach, pod tým istým názvom ako listy. Katolíckym čitateľom doporučujeme pozrieť si tieto videá, ktoré ukazujú na to, kto Halík v skutočnosti je a komu slúži.

                       

 

(Ďalšie časti pozri na https://www.youtube.com/watch?v=fO5-72mCfAc)