Choď na obsah Choď na menu
 

Obchod so strachom

TV TA3 nakoniec neodvysielala reportáž o očkovaní, nazvanú „Obchod so strachom“

Pôvodne mala televízia TA3 podľa plánu, potvrdeného v piatok 13.IV.2012, odvysielať v sobotu 14.IV.2012 o 1330 v premiére a v nedeľu 15.IV.2012 o 1430 v repríze reportáž scenáristky a režisérky Márie Martiniakovej “Obchod so strachom“. Ako ste si už prečítali v nadpise článku, je to reportáž o očkovaní. Autorka sa možno inšpirovala názvom knihy Dr. Gerharda Buchwalda: “Očkovanie – obchod so strachom”.

V reportáži vystupujú:

  • MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých z Bratislavy, člen Pracovnej skupiny pre imunizáciu
  • MUDr. Peter Hrabčák, gynekológ-pôrodník z Bratislavy, otec Petry Hrabčákovej
  • prof. MUDr. Ján Štefanovič, DrSc., zakladateľ imunológie v SR, lekár, imunológ, akademik Slovenskej akadémie vied (SAV)
  • Petra Hrabčáková, diabetička 1. typu po očkovaní v 3 rokoch života, dcéra MUDr. Petra Hrabčáka
  • Maxim Zambori, ktorý sa po očkovaní zároveň Prevenarom a Priorixom stal autistickým (viď príbeh “Regres vo vývoji po očkovaní Infanrix Hexa + Priorix (MMR) + Prevenar“), a jeho rodičia

Neodvysielanie tejto reportáže nepríjemne prekvapilo ako Maximových rodičov, tak aj scenáristku a režisérku Máriu Martiniakovú, ktorá je touto skutočnosťou znechutená. Maximovi rodičia sa domnievajú, že táto reportáž “evidentne nebola niekomu pochuti”. TA3 v sobotu Maximovým rodičom nijaké vysvetlenie náhlej zmeny programu neposkytla a odporučila im zavolať v pondelok (16.IV.2012).

.

Video sťahuj: TU

zdroj: tu