Choď na obsah Choď na menu
 

Vráť sa domov!

 

4cfe3f4d8ba854bc8332134b592fd628.jpgV Chicagskom podsvetí raz zakotvilo jedno mladé dievča. Jeho prostredie sa pre ňu zdalo byť fantastické, lebo život jej vypĺňala bezstarostná zábava v kruhu priateľov. V hĺbke srdca však tužila po domove. Tam ju už niekoľko rokov túžobne niekto očakával. Nemýlite sa, očakávala ju matka. Žiaľ, márne. Už dávno by k nej zašla a vyhľadala ju, ale nevedela, kde má dcéru hľadať. Napísala pre ňu aj list, ale nevedela, ako jej ho doručiť. Potom sa dala odfotografovať a nechala urobiť veľa fotiek. Tieto nalepila na papier a pod každú fotku napísala: „Poď domov! Mama ťa čaká!“ Fotografie s textom vyvesila v krčmách, na nárožiach a v zábavných chicagských podnikoch. Verila, že si to jej dcéra všimne, kto vie? A ak áno, zapôsobí to na ňu? Takto uvažovala.

Vonku bola tma a ani vnútri istého podniku nebolo svetlejšie. Mladá žena s prázdnou dušou a zničeným životom vkročila do šera miestnosti. Jej zrak náhodne zablúdil na stenu, kde visí obrázok staršej ženy a pod ním nápis: „Poď domov! Mama ťa čaká!“ Akoby do nej udrel blesk. Z hrdla sa jej vydral srdcervúci výkrik: „Mama moja!“ O niekoľko hodín je už doma.

Päť slov, to nie je veľa. Ale v týchto piatich slovách je podstata listu, ktorý aj tebe posiela Boh: „Poď domov! Niekto, kto ťa má veľmi rád, čaká na teba!“ Chce ti len dobre! Ježiš ti daruje pokoj, radosť a šťastie!(por. Mt 11,28). Kiež by aj Sväté Písmo, list určený pre Teba, bolo také účinné! Poď domov. Vráť sa vyznaním svojich hriechov k  Ježišovi, od ktorého si sa hriechmi vzdialil. Neoľutuješ! Kristus ti pripravil večný domov v nebi (Jn 14, 2-3)

(Upravené a doplnené z brožúry O tebe je reč)