Choď na obsah Choď na menu
 

Aký skutočný zámer malo vystúpenie R. Bezáka na zhromaždení 9. 3. 2018?

 

Na zhromaždení 9. 3. 2018 v Bratislave proti súčasnej vláde (lebo smrť dvoch mladých ľudí sa de facto už stala druhoradou) prehovoril, popri iných, aj emeritný arcibiskup – Róbert Bezák. Ten, okrem priameho politického odkazu jednému z politických subjektov, následne inými slovami tvrdil, že ako keby sa nikto nestaral o spravodlivosť v štáte a za vraždu novinára a jeho priateľky (J. Kuciaka a M. Kušnírovej) je v podstate zodpovedná súčasná vláda. Bezák predkladá, že pokiaľ nám je ľahostajný tento stav, tak sme „morálne rozvrátení“.  Vzápätí dodáva, že takí nie sme, lebo nám na tom záleží.

Na úvod je dôležité položiť si otázku: „Kto je Róbert Bezák a aké zastáva hodnoty?“

Je nutné, na základe jeho účinkovania a  učenia, pochopiť, že Bezák už nie je kresťan, ale apostata – odpadlík od katolíckej viery. Svojimi vyjadreniami a učením, ešte ako arcibiskup katolíckej cirkvi, totiž hlásal herézy, ktoré popierajú základné pravdy kresťanstva. Učil napr., že peklo je v nebi, nebo si inými slovami predstavuje ako manželský styk, hriech nie je biblický pojem, sympatizuje s bludárom P.T. De Chardinom, ktorý vyznával panteizmus, komunizmus a satanské náboženstvo New Age.   Bezáková hlboká zrada viery v Krista sa prejavuje aj skrytou demoralizáciou mládeže. Okrem toho, že podporuje počúvanie okultnej rockovej hudby, tak na festivale Pohoda osobne tvrdil, že: „Boh je najväčší pohoďák“, čím verejne dehonestoval majestát samotného Boha. Z jeho úst nepočuť žiadne varovné slovo, zvlášť mladým ľudom, pred hriechmi nečistoty spojenými so súčasnou dobou, pred bludmi hlásanými súčasnou katolíckou hierarchiou, pred dôsledkami plánovanej islamizácie, pred zvrátenou gender–gay schizofréniou, alebo pirátskou juvenilnou justíciou, kradnúcou bezbranné deti.

Preto je namieste otázka: „Kto vlastne skutočne rozvracia národ a kto ho chráni?“ Nerozvracia národ, ústavný poriadok, morálku aj kresťanskú vieru práve Bezák? Každý Slovák, ktorý má ešte zdravý rozum a svedomie, by mal poznať jasné odpovede! Vyplýva z nich, že základným Bezákovým zámerom v  Bratislave bolo citovo zmanipulovať najmä katolíkov a študentov, ako i nepriamo podporiť pád vlády a  umožniť nástup novej vládnej moci. Nie je tajomstvom, že za vyjadreniami lídrov volajúcich po politických zmenách na Slovensku stoja plány tzv. Nového svetového poriadku, ktorý satanizuje ľudstvo a ženie ho k morálnej aj k fyzickej auto genocíde.

 

 

Rehoľníci SBM                                                                                                                            Jarok,   12. 3. 2018