Choď na obsah Choď na menu
 

 Cirkevná demagógia  na Ukrajine

 

Na internete sa na niektorých stránkach objavili články o tom, ako katolíci utekajú z Krymu. K tejto situácii sa vyjadruje o. Michajlo Milchakovski, ktorý tvrdí, že „situácia je stále vážna – nová tunajšia vláda nás berie ako nacionalistov a extrémistov.“ On sám bol predvolaný na Bezpečnosť k výsluchu o jeho komunite, kde sa ho pýtali, či uznáva „nový poriadok“. On, i jeho rodina a niekoľko farníkov na odporučenie ukrajinského arcibiskupa odišli z Krymu. Napokon sa o. Milchakovski vyjadril o pravoslávnych predstaviteľoch na Kryme: „Neveríme im – sú to nepriateľskí, imperialistickí ľudia, ktorým pomáha Bezpečnosť; dúfajú, že im nové poriadky zaručia náboženský monopol.“

Je otázne, či sa tieto správy o agresii Krymských pravoslávnych veriacich zakladajú na pravde. Tak, ako média masovo klamali ľudom o ruských vojskách a Putinovom imperializme ohľadne Krymu, lebo Putin nedávno pravdivo poukázal na pozadie nedemokratického prevratu na Ukrajine, tak sa i gréckokatolíci vhodne hodia k nafúknutej ruskej tyranii. Pokiaľ by to však tak bolo, tak je len logické, že Krymská bezpečnosť a pravoslávni sa oprávnene pozerajú na gréckokatolíkov ako na „extrémistov.“ Dôvod? Je známe, že štátny krvavý prevrat na Ukrajinských euro - majdanoch organizovala „katolícka“ hierarchia. Boli to najmä ex- kardinál Huzar, Ševčuk a Gudziak. Mons. Gudziak skrze sociálne siete podporoval na internete študentov tzv. Ukrajinskej katolíckej univerzity (UKU), aby sa aktívne zapojili do plánovaného štátneho prevratu. Mons. Ševčuk zasa sám vyzýval demonštrantov na majdanoch, aby vytrvali a neodchádzali. Systematicky klamal veriacich, aby sa usilovali vstúpiť do tzv. Euro – raja! Na toto ho upozorňoval bývalý prezident Viktor Janukovič, ktorý  hrozil zákazom ukrajinskej „gréckokatolíckej cirkvi“ práve kvôli jeho podpore pro - západných protestujúcich. Ševčuk na to však nedbal a ďalej nabádal k prijatiu antihodnôt Euro integrácie, a to sú:

1. gender-homosexualismus spojený s kradnutím detí,

2. likvidácia kresťanstva a morálnych hodnôt,

3. totálny pád ekonomiky,

4. strata samostatnosti Ukrajiny.

Taktiež Huzar sa vyjadril, že ak to bude potrebné, treba pri prevrate použiť i zbrane, čo sa žiaľ i stalo, keď najatí zahraniční zločinci zabili asi 100 demonštrantov a asi 16 príslušníkov štátnej bezpečnostnej sily – Berkut. Ak gréckokatolíci na Kryme súhlasili s týmito cirkevnými zločincami, neboli potom obavy Krymských pravoslávnych z  týchto gréckokatolíkov oprávnené?

Takáto cirkevná hierarchia nemá nič spoločné s katolíckou vierou, pretože  sa dopustila  zločinov proti ľudskosti na oklamaných kresťanoch a ich deťoch. Na tejto hierarchii a na tých, ktorí s ňou tvoria jednotu, spočíva podľa Božieho slova z Gal 1, 8-9  Božie prekliatie.

A mimochodom, kto je tu skutočným imperialistom a nepriateľom? Ľudia na Kryme, ktorí si sami referendom zvolili, že sa chcú pričleniť k Rusku, alebo Washington, ktorý pomocou cirkevníkov a zahraničných kriminálnikov použil vyskúšané technológie na zvrhnutie legitímnej vlády, aby zaviedol v krajine genocídne antizákony?

Preto v takýchto, a im podobných článkoch, ide o demogogické klamstvo apostatických cirkevných lídrov, ktorí zradiac Boha i národ nesú hlavnú zodpovednosť za zamlčanie pravdy katolíkom a za privedenie miliónov duší k peklu na zemi a do pekla po smrti!

V Kristovi: Rehoľníci SBM                                                                                                               Žilina, 8. 4. 2014

Sťahuj: Cirkevná demagógia na Ukrajine