Choď na obsah Choď na menu
 

Konferencii biskupov Slovenska k 5. júlu 2013

 

 


 

Vážený Monsignore,

 

5. júla 2013 vyvrcholí jubilejný rok príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. Priniesli nám spasiteľnú vieru, kresťanské zákonodárstvo, kultúru a odovzdali nám v rodnej reči Božie Slovo a svätú liturgiu. Ježiš hovorí: „Dobrý Pastier dáva život za svoje ovce. Nájomník, keď vidí prichádzať vlka, uteká.“ (Jn 10,11-12)

 

Lisabonská zmluva de facto zrušila Desatoro a vyhlásila anti-zákony, ktoré vedú k demoralizácii a k autogenocíde jednotlivých národov. Väčšina ľudí si ohrozenie, vyplývajúce z týchto zmien, neuvedomuje, pretože nie sú ani jasne formulované ani medializované. Proces pozvoľného morálneho, duchovného a fyzického samozničenia sa zo dňa na deň prehlbuje. V Českej republike sa rieši otázka adopcie detí homosexuálmi. V Holandsku je okrem domov pre zoofilov uzákonená aj eutanázia pre zdravých ľudí, dokonca aj pre deti a zároveň je tu legalizovaná politická strana pedofilov, ktorú potvrdil súd v Haagu. Vo Švajčiarsku a v niekoľkých ďalších štátoch sa presadzuje uzákonenie incestu. Sociálne služby, napojené na juvenilnú justíciu, kradnú deti milujúcim rodičom. Vo Francúzsku je viac ako 2 milióny umelých sirôt, v Nemecku za rok 2009 odobrali rodičom 70 000 detí. V Nórsku v minulom roku vyšiel zákon, že deti už nepatria rodičom, ale štátu. Ročne tam asi 60 z odobratých detí pácha samovraždu! Štatistiky sú prísne utajované.

Bližšie informácie na http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?category_name=gender-politika-a-juvenilni-justice.  

 

Na Slovensku v súčasnej dobe prebehla intenzívna snaha presadiť homosexuálny zákon o trestaní za tzv. „nenávisť pre sexuálnu orientáciu“. Poslanci zákon schválili, prezident ho zamietol. Dá sa čakať, že snahy o presadenie homodiktatúry budú pokračovať ďalej, ak cirkev bude naďalej udržovať veriacich aj národ v smrtiacej pasivite. Zodpovednosť za samozničenie kresťanstva na Slovensku aj za morálnu, duchovnú a fyzickú autogenocídu národa dopadá na zbabelých a zradných pastierov. V historických momentoch KBS píše pastierske listy o umelých kvetoch na hroboch namiesto toho, aby bolo k aktuálnej situácii povedané jasné slovo, ktoré by viedlo k obnove a záchrane cirkvi a národa. Je treba si uvedomiť, že každý biskup osobne, a nie KBS, je zodpovedný za čistotu viery a morálky vo svojej diecéze. Z toho bude skladať účty pred cirkvou aj pred Bohom.

 

Keď skupina niekoľkých pravoverných katolíkov protestovala proti prvému gay pride, hovorca KBS v autorite biskupov vyhlásil, aby katolíci zostali pasívni a nerobili nič. Toto je ovocie prekliatia. Je to podobné ako keď lekár, ktorý je povinný chrániť pred epidémiou, urobí všetko pre to, aby vírus mohol bez problémov infikovať celé územie. Je to masový zločin. V duchovnej oblasti sa tohoto zločinu dopustili slovenskí biskupi. Keby vtedy biskupi napísali jeden pastiersky list, tak tam nemusela byť iba hŕstka protestujúcich, ale zmobilizovali by sa desiatky či stovky tisíc katolíkov a gay pride by nebol. To by ovplyvnilo nielen katolíckych, ale aj iných politikov, ktorí sú v parlamente. Toto zlyhanie v historickej chvíli je ovocím prekliatia – anatémy, ktorú na seba uvrhli biskupi, a ktorá bola zverejnená dňa 25. 12. 2009. Vinu za gay pride, ktorý prebehol v Bratislave o necelý pol rok potom, má KBS a biskupi SR.

 

Aké je riešenie? Len jedno jediné a žiadne iné: pravdivé pokánie. Ak biskupi odmietnu pokánie, budú alebo nebudú zavrhnutí? Budú zavrhnutí. Božie Slovo jasne hovorí: „Ak nebudete robiť pokánie, všetci zahyniete.“ (Lk 13,3)

 

Boh Ti dnes dáva konkrétnu a možno i poslednú šancu. Napíš pastiersky list pre svoju diecézu:

 

a) Stručne v ňom povedz, že dnes hrozí reálne nebezpečenstvo straty cyrilometodskej viery a plánovaného samozničenia národa, ktoré je pretlačované skrze nadnárodné štruktúry.  

 

b) Konkrétne vyzvi, nech v piatok 5. 7. 2013 vyjdú veriaci po skončení bohoslužieb priamo z chrámu v sprievode ulicami mesta či obce na námestie. Tu nech uskutočnia pokojný míting za rodinu. S prejavom na tému obnovy rodiny môžu vystúpiť aktívni laici. Na transparente môže byť zjednocujúce heslo: „Obnova rodiny – vzkriesenie národa“. Boh skrze vašu vieru realizovanú v tomto skutku, zachráni slovenský národ pred plánovanou autogenocídou.

 

Nech je 5. júl 2013 historickým dňom vzkriesenia národa! O tom rozhodneš aj Ty a duše, ktorých si pastierom. Ak túto jedinečnú historickú šancu premárniš, hazarduješ s časným aj večným životom, a to nielen svojím. 

 

Napíš pastiersky list a ak si ho už napísal, tak ešte upozorni kňazov na najhlavnejšiu vec, aby vyšli i s ľudom z chrámov do ulíc a manifestovali za záchranu rodiny. Tu ide o život alebo smrť.

 

Toto gesto bude nielen podporou kresťanských politikov, ale bude aj usvedčením pre zradcov národa, ktorí zneužívajú politickú autoritu, ktorú im ľud zveril. Po tom, ako si zaprel vieru a systematicky mlčal, keď Telo Kristovo krvácalo, je toto pre Teba nová šanca a možno i posledná. Buď sa staneš hrdinom (chlapom) alebo zbabelcom a zradcom. Po smrti, a to bude možno veľmi skoro, ťa čaká buď večná odmena alebo večný trest.

 

+ Eliáš
patriarcha Byzantského katolíckeho patriarchátu

 

+ Metoděj OSBMr               + Timotej OSBMr
biskupi-sekretári

 

Ľvov, Ukrajina, 26.6.2013

Sťahuj: Konferencii biskupov SR