Choď na obsah Choď na menu
 

  Vážená hlava Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, kráľovná Alžbeta II.,

 

Obraciame sa na Vás v záležitosti slovenskej rodiny Sakajtovej, ktorej britský súd pred dvoma rokmi odobral štyri deti. Dve z nich, dvojročný Samuel a štvorročný Juraj, boli minulý piatok napriek výhrade rodičov adoptované homosexuálnemu páru! Podľa rozhodnutia súdu dôvod na odobratie detí zo zdravej rodiny bol údajne ten, že deti boli špinavé, zanedbávané a rodina sa vraj ešte neprispôsobila britskej kultúre. Tieto tvrdenia považujeme za absurdné a vymyslené. Otec rodiny, pán Sakajtov zodpovedne pracuje a ako kresťan – katolík sa vzorne stará o výchovu svojich detí.

Prečo teda rodina prišla o deti? Za prípadom rodiny Sakajtovcov, podobne ako i u tisícov iných detí, ktoré sú ročne odnímané od rodín v Anglicku, stojí tzv. juvenilná justícia. Pod falošným pojmom „ochrany“ práv dieťaťa a pomocou zneužívania právomocí sociálnych pracovníkov násilne odoberá deti za účelom ich umiestnenia do náhradnej, pestúnskej starostlivosti, alebo na adopciu, prednostne homosexuálom, či na rozobratie ich orgánov. Toto je zločin proti ľudskosti a zákerný obchod s deťmi!

V mene Trojjediného Boha Vás  naliehavo žiadame, Madam, aby ste použili svoju osobnú autoritu Kráľovnej Veľkej Británie a Severného Írska a požiadali britské úrady o vrátenie Samuela a Juraja naspäť do ich rodiny tak skoro, ako to bude možné. Taktiež Vás prosíme, použite svoju autoritu Kráľovnej na verejné odsúdenie takejto juvenalnej justicie - systému, ktorý morálne, psychicky aj fyzicky zabíja nevinné deti.

Pokiaľ sa deti nevrátia a rodine nebude im nahradená škoda, ktorú im štát svojim konaním spôsobil, tak to budeme nútení považovať za rasistickú netoleranciu a náboženskú diskrimináciu.

V prípade Vášho mlčania zodpovednosť za tieto rozbité rodiny a devastáciu odobratých detí dopadne i na Vás.

 

Rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého:

+  Matej R. Jarabica, o. Bernard M. Jarabica,

o. Michal M.Chlebek,  o. Charbel   P. Mazúr

                                                                                                       Žilina, 30.5.2014

Sťahuj: List Anglickej kráľovnej o pomoc pre rodinu Sakajtovú