Choď na obsah Choď na menu
 

Ministerstvo zdravotníctva SR

JUDr. Zuzana Zvolenská

Limbová 2
P.O. BOX 52
837 52 Bratislava 37

 

Vážená pani ministerka zdravotníctva,

obraciame sa na Vás v mene mnohých rodičov vo veľmi závažnej veci, akou je povinné očkovanie detí.  V niektorých médiách sa objavujú rôzne správy, ako treba očkovať deti proti niektorým chorobám a naproti tomu, sú tu i hlasy odporcov, ktorí považujú očkovacie vakcíny za nebezpečné. Žiaľ, tieto hrozby nežiadúcich účinkov očkovania potvrdzujú mnohé fakty. Konkrétne prípady zo Slovenska -  V roku 2012, tri dni po zaočkovaní kombináciou ôsmich vakcín, z ktorých jednou bol Infanrix Hexa z podozrivej šarže, zomrel chlapec Maroš Skrucoňák. (http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/zufala-matka-vini-zo-smrti-synceka-ockovaciu-latku-marosko-bol-zdravy.html)

Ďalej pán V. Mokráň sa nedávno vyjadril, že u jeho syna sa po očkovaní objavil v krvi vysoký obsah škodlivého hliníka, z čoho dostal autizmus. Otec syna tvrdí: „Vďaka svojej skúsenosti verím rodičom autistických detí, ktorí zverejňujú svoje osobné príbehy, kde sa rozvinul ťažký autizmus do pár dní po očkovaní.“ (Moja-skusenost-s-ockovanim.html)

Iným prípadom je Sofia z Veľkých Kapušian, ktorá  v 15. mesiaci po očkovaní proti osýpkam, mumpsu a  ružienke prestala hovoriť a reagovať, začal sa u nej prejavovať autizmus,“ spomína matka Klára. Podľa nej začalo dievčatko hovoriť, až keď malo 3,5 roka. Dnes „Sofinka rozpráva, ale nezrozumiteľne, je uzatvorená do seba, býva nervózna, kričí.“, dodáva matka. (http://vas.cas.sk/clanok/8532/zufala-matka-po-ockovani-sa-dcerke-nahle-zmenil-stav-sposobilo-jej-ockovanie-autizmus.html)

Prípady zo zahraničia – V Poľsku začiatkom tohto roku zomrelo dva dni po očkovaní šesťmesačné dievčatko. Neurologička Dorota Sienkiewicz sa k tomu vyjadrila: "Každý deň vidím komplikácie očkovania, vidím neznalosť lekárskej komunity, snáď v dôsledku nedostatku vedomostí, za absencie zodpovednosti za komplikácie po očkovaní." (http://www.rp.pl/artykul/1079440.html) Štvorročnej Michaele Hlušičkovej z Českej republiky sa zmenil zdravotný stav v treťom mesiaci, keď bola na očkovaní (hexa plus synflorix). Vtedy sa jej vývoj zastavil a lekári jej diagnostikovali hypotonický syndróm. Michaela nemôže chodiť a len sa plazí po zemi. (http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/narodila-se-jako-zdrava-ted-se-misa-4-jen-plazi.html)

Toto sú len niektoré zo stovák ďalších katastrofálnych prípadov o škodlivosti  vakcín, ktoré likvidujú imunitu i život dieťaťa, či už nakrátko alebo dlhodobo. Bežnými nežiadúcimi účinkami očkovacích vakcín ako (MMR- Osýpky, Mumps, Rubeola) sú vyrážky na tele, vysoké horúčky alebo kŕče. Vakcína proti osýpkam spôsobuje zápal mozgu. Zápal mozgových blán, aj prípad cukrovky, môže nastať po očkovaní proti mumpsu. Syndróm chronickej únavy je imunitné ochorenie a spája sa s vakcínou proti rubeole. Vírusy osýpok a mumpsu sú z morálneho pohľadu neprijateľné, pretože vírus rubeoly sa zdokonaľuje na bunkách pochádzajúcich z umelo potrateného ľudského plodu (skrýva sa pod označením MRC-5, WI-38, PER.C6 alebo HEK293). (rizikaockovania.sk/dok/Osypky_mumps_a_rubeola.pdf) Zavádzajúce je napr. aj očkovanie proti čiernemu kašľu. Štatistiky úmrtnosti z iných krajín na čierny kašeľ hovoria, že táto choroba ustúpila vo väčšine prípadov ešte desaťročia pred zavedením plošného očkovania. I keď sú slovenské štatistiky neúplné, i tu sa predpokladá podobný smer. (http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunita-myty_a_fakty.pdf) I napriek očkovaniu sa však toto ochorenie u nás stále zvyšuje, vakcína je neúčinná, a postihuje i zaočkované osoby! (http://zvolen.sme.sk/c/7197080/v-kraji-sa-vyskytla-salmonela-cierny-kasel-aj-meningokova-meningitida.html

Vážená pani ministerka, už pred niekoľkými rokmi niektoré združenia žiadali kvôli riziku zničenia zdravia dieťaťa zmenu "povinného" očkovania na "odporúčané", ako je to bežné v krajinách Európskej Únie. My sa pripájame k tejto výzve a naliehavo Vás  žiadame:

-          Zasaďte sa o to, aby bolo povinné očkovanie, a tým i finančné potrestanie tých rodičov, ktorí ho odmietnu, zrušené a stalo sa dobrovoľným

Boh Vás postavil do úradu zdravotníctva, aby ste chránili  zdravie človeka a  vyjadrili jednoznačne odmietavý postoj k jeho poškodzovaniu!

Vaše zásadné stanovisko odmietnutia povinného očkovania môže zachrániť veľa rodičov pred fyzickou likvidáciou svojich detí skrze škodlivosť očkovacích vakcín.

 

Rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého: 

+  Matej R. Jarabica, o. Bernard M. Jarabica,  o. Michal M. Chlebek,  o. Charbel   P. Mazúr

                                                            Žilina, 7. 7. 2014

Sťahuj: List proti zamedzeniu povinného očkovania