Choď na obsah Choď na menu
 

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny

JUDr. Ján Richter

 

Vážený pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny

 

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že na Slovensku sa za posledné obdobie množia prípady odobratých detí z normálnych rodín na základe falošných a klamných obvinení. Napr. rodine Spáčilovej z Viesky pri Radošovciach dňa 23. 12. 2011 sociálne pracovníčky bez akéhokoľvek súdneho nariadenia a vymysleného dôvodu týrania zobrali dve adoptované deti, Anetku a Timoteja.

Krajský súd v Trnave im vrátil iba dcéru, syna im odmietli vrátiť kvôli „psychickej“ traume, ktorú mu však spôsobili sociálni pracovníci! Pozri video -(http://www.youtube.com/watch?v=W80m_4MVgQ8).

Ďalší prípad nastal u pani Šimkovičovej z Petržalky, ktorej bola odobratá 14- ročná dcéra Nikola na základe falošného obvinenia zo šikanovania,  a to bez akéhokoľvek dôkazu. Dodnes má táto dcéra z toho psychickú traumu. (http://www.magnificat.sk/2013/09/orol-tv-prekrocene-medze-dalsi-pripad-unosu-dietata-z-rodiny-socialnym-uradom-na-slovensku/).

Bolestné situácie odobratých detí skončili pre niektoré matky šťastne, ako to bolo u pani Eriky Vasiľovej z Košíc, ktorá bývala v centre pre opustené matky s názvom Dorka. Krajský súd jej napokon vrátil päťročného syna Dominika.(Vďaka medializácii prípadu). Pani Eva Zummerová z Asociácie prijímateľov sociálnych služieb sa vyjadrila k situácii pani Eriky takto: „Trváme na tomto stanovisku, že Dorka kupčí s deťmi,“.

Mnohí rodičia sa na základe týchto tragických skúseností a nedávnych správ z prijatia pripravovanej novely zákona o „ochrane detí“ oprávnene obávajú o budúcnosť svojich detí! Z niektorých diskusií v rôznych médiách, ktoré sa nedávno na Slovensku zaoberali práve touto novelou, vzniklo vážne podozrenie, že jej prijatie by umožnilo prax tzv. juvenilnej justície, ktorá neľútostne kradne detí z normálne fungujúcich  rodín, ako to vidieť napríklad v Anglicku.(http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/213452801240032/video/275817). 

Vážený pán minister, preto vás žiadame:

1. Zasaďte sa za navrátenie detí, ktoré sociálni pracovníci podvodom zobrali milujúcim rodičom!

2.Verejne odsúďte bezdôvodné kradnutie detí, ktoré otvára cestu neľudskej a zločineckej juvenilnej justície.

Uvedomte si, že i vy raz budete stáť pred Božím súdom a zodpovedať sa, ako ste chránil vo svojej funkcii rodiny pred ich fyzickým i morálnym rozkladom.

 

Rehoľníci spoločnosti svätého Bazila Veľkého    

Žilina 1. 10. 2013

 

Sťahuj: List ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny