Choď na obsah Choď na menu
 

 

Vážený pán premiér,

 

My, rehoľníci SBM, sa obraciame na Vás so žiadosťou o odmietnutie snahy Európskej únie presadiť, aby všetky členské krajiny súhlasili s uznaním majetkových vzťahov registrovaných partnerstiev, ale aj manželstiev osôb rovnakého pohlavia.  

Totižto ak Ministerstvo spravodlivosti SR navrhuje, aby vláda prijala nariadenie o uznaní majetkových dôsledkov registrovaných partnerstiev, ale aj „manželov“ rovnakého pohlavia, tak by sme implicitne akceptovali i status registrovaných partnerstiev, čo  by bolo nežiadúcim precedensom. Pripomíname, že v kontexte nášho ústavného práva je pojem registrovaných partnerstiev neznámym fenoménom, ktorý by vnášal zbytočne do spoločnosti zmätok a hlavne by ju polarizoval. Navyše presadzovanie tohto nariadenia pre registrované partnerstvá vnímame ako jasný útok na základnú Božiu inštitúciu národa – rodinu, ktorá je zložená z otca, mamy a detí!

Sme presvedčení, že postoj vládneho koaličného partnera - Slovenskej národnej strany, ktorá sa, hlavne prostredníctvom svojho predsedu JUDr. Danka, dlhodobo a jasne vymedzuje voči agende LGBTI a rovnako voči registrovaným partnerstvám, je odrazom postoja drvivej väčšiny občanov Slovenska. Veríme, že i napriek tlakom vyplývajúcim zo súčasného predsedníctva SR v Rade Európy je odmietavý postoj k prijatiu legislatívy v tejto oblasti jasným signálom o hodnotách, ktoré slovenská spoločnosť prezentuje tak dovnútra ako i navonok a môže byť príkladom pre mnohé iné krajiny.

+  Matej R. Jarabica, o. Bernard M. Jarabica,  o. Michal M. Chlebek,  o. Charbel   P. Mazúr

 

1.6.2016. Jarok