Choď na obsah Choď na menu
 

 

Kancelária prezidenta Slovenskej republiky

Ing. Andrej Kiska
Hodžovo nám. 1
P.O. Box 128
810 00 Bratislava 1

Vážený pán prezident,

Na nedávnom summite NATO vo Walese sa Slovenská delegácia na čele s Vami zaviazala umožniť na územiu Slovenska vybudovanie logistickej základne, ktorá bude slúžiť pre potreby vojenských operácii NATO. Toto Vaše rozhodnutie vážne ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky. Ak urýchlene nezmeníte svoj postoj k základni NATO na našom území, ste podozrivý z pretláčania záujmov cudzích mocností a velezrady.

Americký novinár a analytik Erik Best uvádza reálny fakt, že vojská americkej armády od roku 1945 bombardovali v duchu „demokracie“ 38 krajín, pri ktorých zomreli tisíce nevinných ľudí. (Pozri:http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1659-amerika-od-roku-1945-bombardovala-38-zemi-po-celem-svete-tady-je-prehledny-seznam.aspx)

Na masakrách civilistov a zvrhnutí štátnych režimov nesú zodpovednosť aj vojská NATO, ktoré vzniklo v roku 1949. Napríklad v roku 1999 vojenské sily NATO pod  zámienkou „zabránenia humanitárnej katastrofy“ bombardovali Juhosláviu. Pri hrozných náletoch boli použité bomby o hmotnosti 21 tisíc ton, čo zodpovedá štvornásobku sily atómovej bomby v Hirošime. Zahynulo viac než 2000 civilistov, 6000 bolo zranených, viac ako milión zostalo bez prístrešia a 2 milióny bez zdroja príjmov. Hrôzou je i to, že bomby obsahovali rádioaktívne uránové hlavice, následkom čoho sa na obyvateľoch rozmohli rakovinové ochorenia a začali sa rodiť znetvorené deti. Z dôkazov, ktoré zhromaždil medzinárodný tribunál pre vyšetrovanie amerických vojnových zločinov v Juhoslávii, je pravdepodobné, že CIA vyzbrojila a platila skupiny albánskych teroristov (tzv. kosovská oslobodenecká armáda, KLA) v Juhoslávii. S úmyslom financovania teroristov KLA CIA začala organizovať kriminálnu sieť pre obchod s drogami v Európe. Zdá sa nám to ako sen? Nie, toto je realita „demokracie“ americkej vlády.

Iným smutným prípadom je aj prosperujúca Líbya z roku 2011. Hoci sa NATO zaviazalo počas občianskych nepokojov chrániť civilistov, tak namiesto toho ich zabíjalo svojimi náletmi a podporovalo povstalcov, aby  zvrhli vládu M. Kadáffiho. V podobných vojnových zločinoch chcú jednotky NATO pokračovať aj pri súčasných krvavých bojoch na území juhovýchodnej Ukrajiny, aby presadili program americkej vlády, a to: ovládnuť národy a rozvrátiť ich ideológiami ako gender, homosexualizmus, eutanázia, či juvenilná justícia.

Aj Slovensko je súčasťou NATO od roku 2004. Táto inštitúcia je ale zainteresovaná do krvavých konfliktov, pričom neusiluje o mier, ale ďaleko skôr o politické záujmy USA. Občania Slovenska nechcú mať podiel na vyvolávaní krvavých konfliktov a vyvražďovaní civilného obyvateľstvá národov zneužitých agresivitou vlády USA.

Preto Vás naliehavo vyzývame:

-nedovoľte výstavbu logistickej základne pre účely NATO v Poprade, ale naopak:

-odsúďte vojnové zločiny NATO a podporte svojimi vyhláseniami vládu, aby Slovensko  z tohto spolku čím skôr vystúpilo, kým nebude neskoro!

 

Rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého: 

+  Matej R. Jarabica, o. Bernard M. Jarabica,  o. Michal M. Chlebek,  o. Charbel   P. Mazúr

                                                            Žilina, 11. 9. 2014

 

Sťahuj: List prezidentovi SR o základni NATO