Choď na obsah Choď na menu
 

Otvorený list redakcii rádia Lumen

Vážená redakcia rádia Lumen.

               V nedeľu dňa 03.02.2013 10:00 bola na rádiu Lumen odvysielaná "zaujímavá" úvaha nad nedeľným evanjeliom. Chceme krátko reagovať na vyjadrenia redaktorky A. Brillovej, ktorá sa snažila M. Gavendovi dávať zavádzajúce a manipulatívne otázky proti kňazom katolíckej cirkvi, ktorí v roku 2009 založili katolícku rehoľu sv. Bazila Veľkého a stali sa jej právoplatnými členmi.

               Nielenže relácia bola maximálne neprofesionálna ale bola aj (veríme, že na objednávku) viditeľne tendenčná.  Je zrejmé, že redaktorka bola profesionálne nepripravená  v súlade s novinárskou etikou kresťanskej redaktorky a určite nečítala a ani sa neinformovala o nás z objektívnych zdrojov. Pravdepodobne kládla otázky len z jedného listu, ktorý sme napísali asi pred tromi rokmi, pričom sme uverejnili najmenej 500 listov a publikácií o našej situácii. Aj priemerný školák by sa pobavil nad ňou formulovanými otázkami. Boli typu, ako keby sa na vysokej škole profesorka pýtala žiakov "je naozaj dva plus dva štyri?"

               Ak na verejnosti vystupujete ako "katolícke" rádio, tak by ste si mali byť vedomí, že táto relácia, pod vedením A. Brillovej bola až rúhavého, proti Božieho charakteru (čo sa v relácii opakovalo viackrát),  pričom z verejno-právneho hľadiska  Vás môže nesmierne poškodiť.  Žiadame Vás, aby ste sa korektne, v pravde a s láskou verejne ospravedlnili za odvysielaný príspevok, pričom by ste pani redaktorku mali sankcionovať za neprofesionálne, manipulačné a zavádzajúce vyjadrenia ako i za porušenie mediálneho kódexu.

 Rehoľníci SBM

Žilina 4. 2. 2013