Choď na obsah Choď na menu
 

 

Popularita a ocenenia ex - kardinála Jorge Mariu Bergoglia (tzv. „pápeža“ Františka)

 

 

Nedávno dostal súčasný antipápež František viacero ocenení. Stal sa víťazom ankety o Osobnosť roka v  časopise Time. Podľa neho mal František v roku 2013 najväčší vplyv na svetové politické, ale aj mediálne pôsobenie. Podľa jeho šéfredaktorky, pani Gibbsovej, „len málokedy na seba nový hráč na svetovej scéne upriami pozornosť tak rýchlo – či už ide o mladých, starých, veriacich alebo cynikov,“.

Ďalší americký časopis s názvom The Advocate, tentokrát  homosexuálny, vyhlásil Františka za osobnosť roka, pretože „úplne zmenil (protihomosexuálnu) rétoriku svojich predchodcov". Takisto pochválil jeho vyjadrenie z júla, že "Ak je niekto homosexuálom a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som (ho) súdil?" Časopis vyzdvihol pritom skutočnosť, že zmierlivé vyjadrenia nového pápeža v otázke homosexuality môžu vplývať na "srdcia a mysle" mnohých ľudí.

Prečo je ex – pápež František taký uctievaný a vyvyšovaný politickými, ale i kultúrnymi médiami a osobnosťami, ako to bolo i nedávno, v prípade amerického prezidenta B. Obamu? Je to preto, lebo hlása svetu to, čo chce svet počuť, a nie pravú katolícku vieru. Falošné a zavádzajúce vyjadrenia o bratstve všetkých ľudí, o poníženosti, o úcte a dialógu s pohanskými náboženstvami, o spáse ateistov i bez viery v Krista, o spojení kresťanských cirkví, o tolerancii k hriechu ohavného homosexulizmu svedčia o tom, že pán Bergoglio nie je Kristov apoštol. Známkou pravého Ježišovho učeníka je prenasledovanie pre Kristovo evanjelium, a nie svetská chvála a vyvyšovanie od druhých ľudí. Ježiš hovorí: „Beda, ak vás budú všetci ľudia chváliť, lebo to isté robili ich otcovia falošným prorokom!“ (Lk 6,26) a Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť;  radujte sa a jasajte, lebo máte hojnú odmenu v nebi. Tak prenasledovali aj prorokov, ktorí boli pred vami.“ (Mt 5, 11-12)

Za hlásanie falošného učenia, heréz a ducha Assisi - ducha synkretizmu s pohanstvom spočíva na ex- pápežovi Františkovi Božie prekliatie podľa listu svätého Pavla Galaťanom 1, 8-9, čo znamená, že  je vylúčený z Kristovho mystického tela- svätej Cirkvi. Kiež by si František i v nastávajúcom sviatku narodenia Božieho Syna, Pána Ježiša Krista, vstúpil do svedomia, konal úprimné pokánie za hriech odpadu od viery v Krista, verejne vyznal pravdy katolíckej viery, najmä, že Ježiš je jediným Spasiteľom a Bohom a  zriekol sa ducha Assisi - ducha antikrista.

Rehoľníci SBM                                                       19.12.2013