Choď na obsah Choď na menu
 

Reakcia na článok o odoberaní slovenských detí vo Veľkej Británii

 

Nedávno sa na internetových stránkach www.sme.sk a www.pravda.sk  objavil článok  o odoberaní slovenských detí vo Veľkej Británii.  Podľa A. Cisárovej z Centra pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže (CIPS) dôvodom ich odoberania je väčšinou neschopnosť rodičov postarať sa o deti. Ako príklad uvádza ženu, ktorej muž je Nigerčan, už týždeň nemajú čo jesť a nevie, čo má robiť. Podľa Cisárovej im práve za túto núdzu hrozí zobratie dieťaťa.

Pýtame sa: Pokiaľ má byť dieťa zobraté kvôli hmotnej núdzi, prečo potom úrady vo Veľkej Británii zobrali slovenskej rodine Sakajtovej štyri deti, keď otec pracuje a stará sa o ne?

Ak sa podľa úradov rodičia nedokážu postarať o deti z dôvodu slabých príjmov alebo nezamestnanosti, prečo im teda štát nepomôže v najlepšom záujme dieťaťa s ponukou práce, ale on im namiesto toho vytrhne dieťa a dá ho do náhradných rodín?

To, že sa deti naozaj odoberajú vo Veľkej Británii nielen slovenským rodičom z falošných a vymyslených dôvodov je fakt, ktorý sa nedá poprieť. Občianska aktivistka Sabine McNeill o tom svedčila v Europarlamente: „Tisíc detí odobratých mesačne. V Spojenom kráľovstve. Sme tu a voláme o pomoc. Sú tu deti, ktoré prosia o vypočutie. Ak vy nevypočujete plač týchto detí, tak kto potom,“.(http://www.noviny.sk/c/slovensko/v-novom-kalendarnom-roku-odobrala-britska-socialka-uz-75-deti)

Pýtame sa: žeby všetky tieto deti mali nezamestnaných rodičov a nemali čo jesť? Z tohto veľkého čísla odobratých detí v Spojenom kráľovstve je evidentné, že tu nejde o skutočnú „ochranu“ dieťaťa, ale o jasný biznis s bezbrannými deťmi, za ktorým v skrytosti stojí zločinný systém tzv. juvenilnej justície. Táto justícia pomocou zneužívania služieb sociálnych pracovníkov z nezmyselných dôvodov odoberá detí z normálnych rodín a tie potom putujú do detských domovov alebo do tzv. náhradných rodín, z čoho majú náhradní rodičia obrovské finančné zisky. Kde však končia deti? Tie potom idú prednostne na adopcie homosexuálom a pedofilom alebo končia svoj život pri rozoberaní na orgány. (Taliansky minister Roberto Maroni vyhlásil, že 1260 adoptovaných detí, ktoré zmizli z rodín náhradných rodičov, sa našli na privátnych klinikách ako nedobrovoľní darcovia orgánov. http://www.czechfreepress.cz/rusko/zlociny-v-suvislosti-s-adopciami-deti-neotriasaju-len-europou.html)

Žiaľ, je bolestné, že slovenské kompetentné orgány zamlčujú túto skutočnosť zločinov juvenilnej justície a držia slovenských rodičov v klamnej predstave, ako keby tento systém neexistoval a Slovenska sa netýkal.

           Aké je riešenie na tento problém? Rodičia:

-      -   Píšte najmä poslancom NR SR, aby sa zasadili za vrátenie detí späť svojim vlastným a biologickým rodičom v zahraničí,

-     - konajte pokojné zhromaždenia, ktoré budú informovať o hrozbe juvenilnej justície, ktorá zneužitím pozitívneho pojmu „najlepší záujem dieťaťa“ kradne deti,

-       - žiadajte tiež na týchto pokojných manifestáciách poslancov, aby uzákonili zákon na ochranu detí pred ich neoprávneným odoberaním zo strany sociálnych služieb.

Viac na:

http://www.sme.sk/c/7272841/odoberanie-deti-slovakom-v-zahranici-zastavit-nevedia.html

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/323242-odobrate-deti-sa-vacsinou-vracaju-k-rodine/

Rehoľníci SBM                                                                                                                                               Žilina, 9.7.2014

 

Sťahuj: O odoberaní slovenských detí vo Veľkej Británii