Choď na obsah Choď na menu
 

Reakcia na Františkove výroky  o jeho návšteve v Írsku

 

1-1-3.jpgTzv. pápež František v dňoch od 25. – 26. 8.  absolvoval návštevu Írska, kde od 21. 8. prebiehalo aj svetové stretnutie rodín. Citujeme a komentujeme niektoré vety Františka, ktoré povedal 29. augusta a ktorými sa vrátil k svojej nedávnej návšteve Írska.

„Cieľom mojej prítomnosti bolo utvrdiť kresťanské rodiny v ich povolaní a misii.“

Komentár: Cieľom Bergogliovej  antimisie v Írsku bolo rúcať zdravé kresťanské zásady, najmä v oblasti morálky a rodiny. 2 príklady. Pri odpovedi novinára, čo by povedal rodine, ktorá zistí, že má homosexuálne dieťa, Bergoglio odpovedal, že to okrem iného záleží na veku, „kedy sa prejavuje toto znepokojenie“. Pokiaľ ide o dieťa, sú tu rôzne veci, ktoré je možné urobiť s pomocou psychiatra. Pýtame sa: Toto je odpoveď pre kresťanských rodičov? Za homosexualitou je nečistý démon a Pán Ježiš vyháňal démonov! Preto východisko v takomto prípade je zrieknutie sa ducha homosexualizmu v Ježišovom mene a odovzdanie dieťaťa pod vládu Ježiša Krista. Podobne aj Bergogliov výrok manželom: "Manželstvo bez hádok musí byť nudné," prakticky ospravedlňuje  hádky, ktoré  v konečnom dôsledku často vedú k rozbitiu manželstva. František svojimi zavádzajúcimi slovami zrádza Kristovo evanjelium a ničí morálne aj Božie zákony!

 „dnes je v móde v časopisoch ... rozoberať: „Tento sa rozviedol s touto... Tamtá s tým.. A rozchody...“ Ale, prosím vás, toto je niečo nepekné. Je pravda, musíme rešpektovať ľudí, avšak ideálom nie je rozvod,...“

Komentár: Tieto vety proti rozchodu a rozvodu sú naoko v poriadku. Keď sa však nad tým zamyslí človek, uvažujúci nad rozvodom, tak si z toho zoberie rezonujúcu Františkovu pochybnosť a vyjde mu: „musíte ma rešpektovať“ – lebo to hovorí „pápež“.

„Táto moja návšteva Írska, okrem veľkej radosti, mala tiež pojať bolesť a trpkosť utrpenia spôsobeného v tejto krajine rozličnými formami zneužití, a to aj zo strany členov Cirkvi, ako aj skutočnosťou, že cirkevné autority týmto zločinom v minulosti nie vždy vedeli čeliť adekvátnym spôsobom.“

Komentár: František tu vystupuje ako ochranca zneužitých obetí, no v skutočnosti tento zločinný systém zvrhlého zneužívania detí podporuje ďalej. Veď ako on čelí týmto zločinom, keď to sám vytýka iným? Obvinení duchovní nie sú degradovaní z cirkevných úradov, ale pri ich odhalení často putujú z jednej farnosti do druhej, kde pokračujú vo svojich ohavnostiach, alebo sú povyšovaní do vyšších cirkevných úradov!

Zneužívanie detí duchovnými je často spojené s homosexualitou, pedofíliou, juvenilnou justíciou a LBGT ideológiou. Je známe, že v Írsku vystúpil i jezuitský propagátor LGBT v katolicizme, James Martin,  ako aj organizácia LGBT + Catholics Westminster, ktorá tam organizovala propagačné stretnutie pod titulom Pastoračná iniciatíva pre katolíckych LGBT. Čo je jej cieľom? Presadiť v cirkvi túto ohavnú zvrátenosť ešte viac a zničiť pravdivý Boží pohľad na hriech a na skutočné vyslobodenie z jeho okov. František o tom všetkom v Írsku vedel a svojim mlčaním tieto do neba volajúce zločiny kryl. Preto jeho frázy o  bolesti, či trpkosti,  sú veľkým pokrytectvom a zradou Ježiša Krista, aj Katolíckej cirkvi!

„V Írsku je viera, sú tam ľudia viery – a to viery s hlbokými koreňmi.  No viete, je tam málo povolaní ku kňazstvu. Ako je to možné pri tejto viere? Pre tieto problémy, škandály a mnoho iného..“

Komentár: Čo je hlavnou príčinou duchovného úpadku v Írskej cirkvi?  Nie sú to škandály, či problémy v cirkvi, ale odpadnutie od živého Boha skrze  hlásanie heréz! Ktoré to sú? Je to hlavne blud, ktorý odmieta Ježiša ako jediného Spasiteľa sveta a učí, že aj pohanské náboženstvá sú spolu s katolíckou vierou rovnocennou „cestou“ do neba! TOTO JE HERÉZA MAXIMA! Bergoglio to dobre vie a napriek tomu nevyzýva cirkev ani k pokániu za jednotu s bludmi, ani k obnove spasiteľnej viery v Krista. Preto on nesie najväčšiu vinu za vytrhávanie viery aj s jej kresťanskými hlbokými koreňmi nielen v Írsku, ale aj na celom svete!

Pripomíname, že tzv. pápež František  je podľa Písma Svätého a vieroučnej buly pápeža Pavla IV. vylúčený z Kristovej cirkvi (porov. Gal 1,8-9 a bula Cum Ex Apostolatus Officio),všetky úkony ním konané sú neplatné a katolícki veriaci ho nesmú poslúchať.

Rehoľníci SBM                                                                                                                               Jarok, 6. 9. 2018