Choď na obsah Choď na menu
 

 

Reakcia na pastiersky list Ukrajinskej apostatickej hierarchie 

 

 

Dňa 11. júna zverejnila TK KBS list apostatickej náboženskej hierarchie na Ukrajine podpísaný Ševčukom, hlavou UGKC, adresovaný katolíckym biskupským konferenciám, kňazom, zasväteným osobám a veriacim, ako aj všetkým kresťanom a ľuďom dobrej vôle, ktorí sú solidárni  s Ukrajinou v súčasnej situácii.

 Celý list je kolosálnym klamstvom a demagógiou. Títo biskupi v ňom v podstate ospevujú prijatie novej nelegitímnej vlády a otvorenie sa Európskej únii ako „zázračnú premieňajúcu milosť“, koniec korupcie, či postup k dôstojnosti a integrite. Akú integritu majú ale na mysli?  Prioritou integrácie Európskej únie a vlády USA je presadzovanie:

1. gender-homosexualismu spojeného s kradnutím detí,

2. likvidácia kresťanstva a morálnych hodnôt,

3. totálny pád ekonomiky,

4. strata samostatnosti Ukrajiny.

 

Toto je podľa nich výsledkom ich „túžby po lepšom živote.“ Je tiež šokujúce, že nevinné obete oklamaných civilistov, ktoré prišli o život  na tzv. euro – majdanoch, považujú za „mučeníkov“.  Cirkevná hierarchia vedome zamlčala verejnosti pravdu o tom, že títo ľudia v skutočnosti nezomreli  za lepšiu Ukrajinu, ale za genocídne zákony, ktoré tam chce pretlačiť EÚ i vláda USA. V liste ďalej píšu, ako už nechcú spomínať na genocídu Ukrajiny v minulosti, ale pritom ju sami v súčasnosti schvaľujú na východe krajiny v prípade  vraždenia proruských spolukrajanov.

Svojim verejným postojom dali jasne biskupi UGKC najavo, že podporujú zavádzanie demoralizačných ideológií, ktoré likvidujú tradičnú rodinu a sú zločinom proti ľudskosti. Títo falošní pastieri skutkami ukazujú, že nie sú Boží služobníci, ale sú to zradcovia Boha i národa! Pravdu nazývajú klamstvom a lož považujú za pravdu. V liste sa zmieňujú aj o tom, ako sa pripájajú k jednote so súčasným Vatikánom, ktorý prijatím falošného ducha Assisi – ducha antikrista, odpadol od kresťanskej viery. Preto varujeme všetkých pravdivých katolíkov: Hierarchiu, ktorá popiera základné pravdy katolíckej viery a stotožňuje sa s likvidáciou kresťanských aj morálnych hodnôt, už nesmie nikto poslúchať.(Sk 5,29) Kto tvorí jednotu s ich duchom – duchom synkretizmu s pohanstvom, vylučuje sa z Katolíckej cirkvi(Gal 1,8-9) .

Božie slovo nás preto vyzýva, aby sme si strážili vieru v Kristovo evanjelium a oddelili sa od bludárov, ktorí znevažujú Božie, aj morálne zákony.

„Dávajte si pozor, aby ste neprišli o to, na čom ste pracovali, ale aby ste dostali plnú odmenu. Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca aj Syna.  Ak niekto prichádza k vám a neprináša toto učenie, neprijímajte ho do domu, ani ho nepozdravujte.  Lebo kto ho pozdraví, má účasť na jeho zlých skutkoch.“ (2 Jn 8-11)

 

Rehoľníci SBM                                                               

Žilina, 17.6.2014

 Sťahuj: Reakcia na list apostatickej Ukrajinskej hierarchie