Choď na obsah Choď na menu
 

 

Relácia o odoberaní detí na TV Lux

 

 

Dňa 2. Septembra odvysielala TV Lux reláciu o odoberaní detí rodičom na Slovensku. Hosťami boli pani Lucia Boddington, ktorá sa venuje vráteniu detí, ktoré odoberá anglická sociálka rodičom, ďalej pani Sebechlebská z Ústredia práce, pani Šípošová – psychologička a pán Mikloško z nadácie Úsmev ako dar. Rodičia, ktorí pozerali túto reláciu,  čakali, že tam zaznie jasné slovo o súčasnej hrozbe pre slovenské rodiny – a to o odmaskovaní zvrátenej juvenilnej justície, ktorá berie deti z dobrých rodín. Opak bol však pravdou! 

Pani Lucia Boddington, ktorá sa zúčastnila tejto témy v štúdiu, neskôr povedala v internetovom rádiu Slobodný vysielač, že celá relácia bola vedená v tom presvedčení, že Slovensku juvenilná justícia nehrozí. Pani moderátorka Ruttkayová, ktorá niekoľko dní pred tým volala s pani Luciou, jej povedala, kto bude v štúdiu a jej sa zdalo, že to bude názorovo nevyvážené. Pani Boddington si tam chcela pozvať istého kňaza, ktorý sa touto problematikou zaoberá. To jej bolo ale odopreté! Na to jej moderátorka povedala, že nech sa nebojí, lebo vie, čo sa deje v zahraničí, že sa toho bojí a dá všetkým v štúdiu rovnaký čas. Toto sa ale nestalo. Čo sa dialo pred reláciou? Kým pani Lucia prišla, ostatní sa spolu radili, ako bude relácia vyzerať. Prekvapilo ju, že hostia rozprávali o  novele zákona o sociálnej kuratele a  zákone o rodine, ktorá sa podľa nich údajne u nás nepripravuje, ani neexistuje a nesmieme o tom rozprávať! Pani Lucia im však tvrdila, že to nie je pravda, lebo táto novela sa chystá na budúci rok; má o tom informácie z ministerstva práce, ba bola aj pozvaná na prednášku o tejto pripravovanej novele. V samotnej relácii sa  k spomínanej novele nakoniec priznali. Na záverečnú otázku, či juvenilná justícia hrozí Slovensku, odpovedala iba pani Sebechlebská z Ústredia práce: Určite nehrozí! Navyše na záver relácie pán Mikloško dodal: Ale tá juvenilná justícia, to je super vec. Okrem toho, podľa pani Lucie, nadácia Úsmev ako dar, ktorej predsedom je  pán Mikloško, organizuje školenie budúcich náhradných rodičov, ktorí sa majú akože venovať deťom, ktoré sociálne úrady zoberú v budúcnosti rodičom na Slovensku.

Pani Boddington svedčí, že všetci vedia o juvenilnej justícii, ale podľa dotyčných hostí v štúdiu, nemáme sa jej báť. Spomínaní traja hostia v štúdiu očividne klamú slovenskú verejnosť pod záštitou TV Lux. Tzv. „katolícka“ televízia týmto podporila kradnutie bezbranných detí, ktoré nám vraj nehrozí!

Viac na http://www.slobodnyvysielac.sk/informacna-vojna/m5/p19/r3 - z 5.9.2013 Téma: Juvenilná justícia a RKC. Bilancia rádia.

Pozri tiež: http://www.ulozto.sk/xkb2cJjS/lux-odoberaniedeti-02-sept-2013-orig-mp4.

 

Rehoľníci Spoločnosti svätého Bazila Veľkého                                                                       Žilina 11. 9. 2013

 

 

Sťahuj: Relácia na TV Lux