Choď na obsah Choď na menu
 

Turné Shaolinu v SR, a čo katolíci?

 

V dňoch 20.-27.2., teda  na počiatku pôstneho obdobia, začína „nevinná“ show, alebo je to niečo viac?

Podstatou pôstnej doby je metanoia, zmena myslenia od nepravdy k pravde, od pohanského ducha k Duchu Kristovmu. Účasť na akcii Shaolinu je však antimetanoia.

Citát z propagačného letáku: „Už viac ako 1.500 rokov sú mnísi Shaolin Kung Fu majstrami v narábaní s energiou v ľudskom tele“.

Odpoveď: Budhistickí mnísi neuctievajú jediného pravého Boha, ale uctievajú duchovné sily, ktoré nazývajú energie. Podľa slovníka katolíckych svätých sú ale týmito energiami démoni. (Pozn. samozrejme, výnimkou sú triky a cviky.)

Citát: „Diváci majú možnosť spoznať tajomný svet čínskej filozofie a mytológie, múdrosť zen budhizmu....“

Odpoveď: Aký je to ale prínos pre kresťanov, navyše v pôstnom období? Ide predsa o antimisiu multikulti. Tu nejde len o kultúru, telocvik či cirkus, ale o pohanské kulty démonov. Touto atrakciou ale misia budhizmu na Slovensku neskončí. Už teraz je takmer na každej základnej škole krúžok bojového umenia. Po určitom čase telesných cvičení sa adepti zaoberajú budhistickou literatúrou a meditáciami, teda napojujú sa na duchovno pohanských kultov démonov. Pre kresťana je to nenápadná cesta apostázie k pohanstvu. Navyše masmédiá zabezpečujú intenzívnu reklamu, akoby nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

Už viac ako 40 rokov sú v kinematografii produkované filmy propagujúce bojové umenie, Shaolin a budhizmus. Na vysokých školách v Čechách robí páter Halík ustavičnú reklamu budhizmu, takže kresťanskí študenti zakladajú budhistické meditačné krúžky a stávajú sa z nich praktikujúci budhisti. V Čechách sú budhisti registrovaní ako nové náboženstvo, teda pseudo-cirkev. Mnohí z nich každý týždeň meditujú v krypte pri Karlovom moste pod vedením pátra Halíka, ktorý o sebe tvrdí, že je zároveň katolíkom aj budhistom... To je nonsens. Katolík uctieva pravého Boha a budhista uctieva falošných bôžikov – démonov.

Citát: V pestrých obrazoch a scénach predvádzajú mnísi perfektné majstrovstvo v Kung Fu a Qi Gong... drvenie dlažobných kociek na tele, tlačenie ťažkých bremien oštepom, ako sa dá cez sklo hodiť ihla...“

Odpoveď: Čo z toho potrebujeme pre život? Drviť snáď dlažobné kocky na ľudskom tele, alebo hádzať ihly zatvoreným oknom, alebo tlačiť bremeno po ulici oštepom? Okrem toho – čo z toho je šarlatánstvo, okultizmus a čo športový výkon – tu nebudeme riešiť. Otázka je, akému duchu táto atrakcia robí reklamu. Ide o programovanú inváziu budhizmu.

Misionár Bonnke už 40 rokov koná misiu v Afrike, sprevádzanú mnohými zázrakmi uzdraveniami a dokonca i vzkriesením mŕtveho. Ako by to dopadlo, keby chcel robiť misiu pod tzv. „svätou“ horou Shaolin? Mnísi by okamžite zakročili. Oni dobre vedia, že by išlo o propagáciu Krista a Jeho cesty k spáse. Ich cesta a ich program je opačný! A to, bohužiaľ, popletení katolíci nevedia!

Vyzývame Slovákov, aby túto antimisiu nepodporovali a vystúpenia sa nezúčastnili. Naopak, nech sa v tomto čase aspoň malé skupinky intenzívne modlia za ochranu Slovenska, predovšetkým mládeže!

 

Biskup Matej

                                                Žilina, 17. 2. 2018