Choď na obsah Choď na menu
 

„Katolícke“ noviny propagujú pokémonov.

 

july-14-h_52886705-e1468520663769.jpgV Katolíckych novinách č. 30 je článok s názvom: „Pokémoni pomáhajú evanjelizovať“  o  pokémonských hrách. Niektoré kresťanské zbory dokonca umožňujú, aby v ich kostoloch hráči novej mobilnej hry, zvanej Pokémon Go, hľadali pokémonov. Táto tzv. hra však vyvádza z reality, pri ktorej za účelom lovenia pokémona už mnohí skončili s úrazom alebo takmer prišli o život.

Čo vlastne znamená pokémon? Je to termín pre hry alebo aj kreslené televízne seriály (Anime) vytvorené Satošim Tadžirim pre japonskú firmu Nintendo. V preklade znamená Vreckové príšery. V týchto seriáloch sa propaguje väčšinou násilie, agresivita, náchylnosť k sexuálnej neviazanosti, bojové umenia s duchom antikrista a prvky satanizmu i okultizmu!

Aké následky ostali zo sledovania seriálov? Napr. 16. decembra 1997 sa v Japonsku vysielala premiéra epizódy Dennó Senši Porigon, v ktorej sa vyskytli scény vyvolávajúce epileptické záchvaty. Po zhliadnutí tejto epizódy muselo 685 detí ostať v nemocnici. Vo zvyšnom svete bola časť zakázaná. Pokémon bol vďaka tomu v Japonsku na 4 mesiace zakázaný. Dokonca boli hlásené aj prípady samovrážd detí.

A čo na to kresťanské cirkvi?  Namiesto toho, aby ľuďom v chrámoch hlásali vyslobodenie z pút hriechu a diabla v mene Ježiša Krista (Por. Jn 8,36), schvaľujú  démonické okultné hry i seriály, ktoré vedú do pekla a sú v priamom rozpore s prvým Božím prikázaním! Každý kresťan, ak sa dostal do pasce tohto japonského otroctva, sa musí zrieknuť ducha antikrista, ktorý je za ním a opäť prijať Pána Ježiša ako osobného Pána a Spasiteľa.

Úprimný katolík sa preto pýta: Prečo „katolícke“ noviny spolu s kresťanskými  denomináciami, aj s „katolíckou“ hierarchiou nevarujú kresťanov pred takýmito ohavnými „hrami“ a seriálmi, ale ich ešte aj podporujú? Odpoveď na ich duchovnú slepotu jasne charakterizuje apoštol Pavol takto:  „A PRETO BOH NA NICH POSIELA SILU BLUDU, ABY VERILI LŽI A BOLI ODSÚDENÍ VŠETCI, ČO NEUVERILI PRAVDE, ALE OBĽÚBILI SI NEPRÁVOSŤ.“ (2Sol 2,11-12)

http://www.katolickenoviny.sk/30-2016-pokemoni-pomahaju-evanjelizovat/