Choď na obsah Choď na menu
 

 

105 organizácií podporilo požiadavku Fóra pre verejné otázky o zastavenie ratifikácie Istanbulského dohovoru

 

Vládny návrh na prepašovanie gender ideológie do legislatívy sa pokúšajú zastaviť ľudia z fóra pre verejne otázky

Fórum pre verejné otázky (FVO) požiadalo listom všetkých vedúcich ústavných činiteľov, aby sa zasadili o zastavenie ratifikácie Dohovoru Rady Európy o predchádzaní nasilu voči ženám a domácemu násiliu a boji proti nemu (ďalej len „Istanbulský dohovor“). Odborné stanovisko FVO podporilo 105 inštitúcií  z mimovládneho, neziskového, cirkevného a podnikateľského prostredia na Slovensku.

FVO plne podporuje deklarovaný cieľ dokumentu, ktorým je potláčanie násilia voči ženám. Dokument však vo viacerých článkoch, ktoré sú v rozpore s cieľmi dohovoru, podporuje viaceré aspekty rodovej ideológie, voči čomu rozhodne protestujeme. Našu odbornú analýzu dohovoru a dôvody, prečo by sa jeho ratifikácia mala na Slovensku zastaviť sme zaslali prezidentovi SR, predstaviteľom Národnej rady SR a členom vlády SR. Vyzývame ich, aby konali zodpovedne a mysleli na dôsledky pre  ľudí na Slovensku.

Okrem toho FVO požiadalo pána prezidenta o osobné stretnutie. Zástupcovia FVO sú pripravení stretnúť sa s príslušnými členmi vlády, osobitne predsedom vlády a ministrom spravodlivosti, aby s nimi prerokovali túto požiadavku.

FVO zastáva názor, že hlas verejnosti by mal byť vypočutý a sme pripravení aktívne napomôcť verejnej diskusii o dôsledkoch prijatia Istanbulského dohovoru na Slovensku. Sme presvedčení, že občania Slovenska si otvorenú a férovú diskusiu o dôsledkoch prijatia Istanbulského dohovoru zaslúžia.

 

Zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/105-organizacii-podporilo-poziadavku-fora-pre-verejne-otazky-o-zastavenie-ratifikacie-istanbulskeho-dohovoru/185077/