Choď na obsah Choď na menu
 

Americka Foxnews v reportáži o Ukrajine dvakrát klamala divákov

 

Najsledovanejší kanál Foxnews počas reportáže dva krát zamenil ukrajinských policajtov s radikálmi

images.jpgO objektívnosti mainstreamových médií si nikto z nás nerobí ilúzie. To čo však predviedla jedná z amerických najsledovanejších televízii je však už silná káva. V jednej správe o udalostiach na Ukrajine sa kanál Foxnews dopustil dvoch chýb. Výsledkom je, že americkí diváci boli o udalostiach informovaní úplne nepravdivo.

  Výmena rolí

"Vidíme ako sa milicionári zo špeciálnych jednotiek "Berkut“ snažia zastaviť dav ľudí a bijú protestujúcich, ktorí rozoberajú barikády," povedal moderátor amerického kanála na pozadí nočných záberov z Gruševského ulice v Kyjeve.

V skutočnosti, večer 22. januára protestujúci nestáli na mieste, ale útočili na milicionárov molotovovými koktailami a petardami – raketami. Barikády na Gruševského ulici policajti rozobrali ešte počas dňa. Večer žiadny z demonštrantov barikády nerozoberal – naopak, protestujúci zvláčali pneumatiky a snažili sa postaviť barikády nové a zapaľovali ich.

Počas toho, ako protestujúci znovu stavali barikády polícia nezasahovala, nebila ich, ani sa ich nesnažila zadržať ako o tom informoval americký televízny kanál. Jednotky Berkutu boli v pohotovosti za barikádou a líniou šľahajúcich plameňov a horiacich pneumatík. S pomocou vodného dela sa snažili zahasiť horiace barikády, ale žiaden z demonštrujúcich nebol postriekaný ani nikoho nebili, len sa snažili zabrániť, aby demonštranti prikladali na oheň nové pneumatiky.

Muž s pištoľou

Nakoniec reportáže novinára Foxnews ukázali fotografiu AFP, na ktorej je zachytený maskovaný muž, ktorý mieri pištoľou na inú osobu.

"Na obrazovke vidíte policajta – príslušníka komanda strieľajúceho do protestujúcich, ktorí rozoberajú barikády," tvrdí divákom moderátor stanice Foxnews.

Medzi tým popis k fotografii na obrazovke jednoznačne hovorí o tom, že sa bavíme o demonštrantovi, ktorí mieri zbraňou pri stretoch s políciou v Kyjeve. Na obrázku sa žiaden policajt vôbec nenachádza.

Túto reportáž Foxnews si môžete pozrieť na stránkach InoTV.

Zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/