Choď na obsah Choď na menu
 

BRATISLAVA: Na Námestí SNP sa dnes stretli zástancovia tradičnej rodiny

 

 

images.jpgBratislava 15. júna (TASR) – Niekoľko desiatok zástancov tradičnej rodiny a manželstva sa dnes podvečer stretlo na Námestí SNP v Bratislave. Aktivisti chceli opätovne vyzvať na prijatie Ústavného zákona o ochrane manželstva, rodiny a výchovy detí rodičmi.

Združenia, ktoré stretnutie zorganizovali, podporujú pripomienky prezidenta SR k vrátenej novele Trestného zákona. Nepáči sa im v nej paragraf, ktorý sprísňuje trest pri trestných činoch spáchaných z dôvodu nenávisti voči inej sexuálnej orientácii. Žiadajú preto poslancov Národnej rady SR, aby slová o sexuálnej orientácii zo zákona odstránili, alebo zmenili formuláciu tak, "aby ochránila i väčšinu hlásiacu sa k dodržiavaniu božích zákonov v zmysle preambuly slovenskej ústavy".

Organizátori zdôrazňujú, že ich cieľom nie je šíriť nenávisť voči homosexuálom. "Chceme však povedať stop homosexualite ako hriechu proti Bohu, za ktorý je pri takejto forme prezentácie a presadzovania ich požiadaviek večné zatratenie," hovorí Jozef Dupkala zo Združenia pre ochranu rodiny. Aktivisti hovoria stop kriminalizovaniu za tzv. homofóbiu, ktorú podľa nich podsúva EÚ a OSN celosvetovej verejnosti. "Považujeme to z ich strany za diskrimináciu majoritnej spoločnosti," tvrdia.

Stretnutie zorganizovalo Združenie pre ochranu rodiny, Občania za Kresťanské Hodnoty a Tradície, Spoločenstvo svätého Jozefa a Združenie za obnovu a ochranu morálnych hodnôt.

Zdroj: HSP