Choď na obsah Choď na menu
 

Brazilská holčička smí mít v rodném listu tři rodiče, rozhodl soud

 

 
bebe3.jpgNovorozená holčička může mít v rodném listu zapsané tři rodiče, rozhodl brazilský soud. Rodičovská práva může mít kromě biologických rodičů i matčina partnerka, která s ní žije v dlouhodobém vztahu.
 

Dvě ženy, které spolu žijí čtyři roky a před dvěma měsíci uzavřely manželství, se rozhodly založit rodinu. Pomohl jim s tím společný přítel, který podle BBC souhlasil, že s početím pomůže. Dal si ale podmínku, že bude v rodném listě uveden jako otec.

Dítě se narodilo 27. srpna a biologičtí rodiče se obrátili na soud se žádostí, aby na rodném listě směla být jako další rodička zapsána i matčina partnerka. Soud s tím souhlasil se zdůvodněním, že se všichni tři na příchod dítěte chystali a naplnili tak úlohu rodiče.

„Být otcem a matkou znamená především pečovat a mít zodpovědnost. Jsem si jist, že toto dítě má velké předpoklady být v životě šťastné,“ uvedl v rozsudku soudce Rafael Pagnon Cunha.

V rodném listě holčičky jsou tak uvedeny dvě matky, jeden otec a šest prarodičů. Případ se podle všeho stane precedentem pro další homosexuální páry, které společně vychovávají děti.

Čo raz vyrastie z týchto detí, ktorým je odobraté prirodzené právo na tradičnú rodinu, ktorú tvorí jeden otec a jedna matka a ktorú devastujú nové formy anti - "rodiny?"

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/brazilie-tri-rodice-v-rodnem-listu-d56-/zahranicni.aspx?c=A140915_082653_zahranicni_vez