Choď na obsah Choď na menu
 

CEO Mozilly Brendan Eich rezignoval po 10 dnech ve funkci

 

index.jpgPo pouhých deseti dnech od jmenování do funkce Brendan Eich rezignoval. Od počátku čelil ostré kritice za svoji podporu zákazu sňatků homosexuálů v Kalifornii. Mozilla tak nyní bude opět hledat nového šéfa.

Damoklovým mečem se pro Brendana Eicha stala událost z roku 2002. Tehdy podpořil finančním příspěvkem ve výši 1 000 dolarů tzv. „California Proposition 8“, návrh zákazu sňatků osob s homosexuální orientací ve státě Kalifornie. Tehdy tento návrh neprošel, sňatky jsou v něm umožněny, ale na událost se samozřejmě nezapomnělo.

Dokud byl Brendan Eich inženýrem či nižším manažerem, nepředstavovala tato událost problém. Ale jako nejvyšší představitel Mozilly zkrátka dle mnohých jejích představitelů nemohl setrvat. Vlna nevole a výzev na odstoupení z funkce tak začala prakticky okamžitě a neustávala. Brendan Eich tedy včera ze své funkce odstoupil. Již před pár lety komentoval svůj příspěvek tak, že nejde o žádný projev nenávisti vůči homosexuálům či lesbičkám, ale o osobní názor.

Nutno ale dodat, že během těch 10 dnů odešlo z pozice v představenstvu hned několik lidí, ale dle jejich vyjádření z jiných důvodů než kvůli nesouhlasu s volbou nového CEO.

 Zdroj: diit.cz