Choď na obsah Choď na menu
 

Egypt: Křesťanská dívka zastřelena po cestě domů z biblické hodiny

 

 

Neznámý útočník v Káhiře nedávno zastřelil koptskou křesťanskou dívku, když se vracela z biblické hodiny pořádané ve svém kostele. Desetiletá Jessica Boulos z káhirské čtvrti Ain Shams přišla o život 6. srpna v časných ranních hodinách. Podle informací našeho blízkovýchodního korespondenta ji po cestě domů doprovázela učitelka z nedělní školy, která si odskočila něco koupit v pouličním stánku a když se ohlédla, zjistila, že Jessica nehybně leží na zemi v tratolišti krve. Muslimský majitel stánku zaregistroval, jak dívka padá na zem, okamžitě k ní přispěchal, strhl si košili, zabalil do ní bezvládné tělo a rychle ji přepravil do nemocnice, kde však už lékaři jen konstatovali smrt.

Nasr Allah Zakaria, strýc Jessiky, uvedl, že vražda celou rodinu naprosto zdrtila. „Pořád nemohu uvěřit, že je pryč,“ dodal zničený strýc. „Byla to taková sladká holčička… měl jsem ji rád jako vlastní dceru.“Nar slouží jako pastor v místním evangelikálním společenství. Protikřesťanské násilí se podle něj v jeho zemi „stává něčím normálním“.

 „Na mnoha místech v Egyptě jsou křesťané napadáni a zastrašováni téměř denně,“ dodává korespondent. „V reakci na protesty, které vedly k odstranění Muhammada Mursího z prezidentského úřadu, se jeho radikální přívrženci… dožadují pomsty na křesťanech.“

 Součástí nové vlny útoků jsou případy střelby z projíždějících motocyklů a automobilů, únosy, ničení církevních budov a dalšího majetku patřícího křesťanům, a poslední dobou také podobné vraždy. Neznámí vandalové stříkají na zdi kostelů, domů a provozoven firem patřících křesťanům nápisy hlásající „Egypt je muslimský, ne křesťanský.“

 Modlete se, aby se ‚Bůh veškeré útěchy‘ (1. Korintským 1,3) osobně dotýkal každého, komu bylo toto vzácné dítě drahé. Kéž všechny naplní jistotou, že je Jessica nyní zcela v bezpečí s ním a připomene jim zaslíbení, že se s ní jednou znovu radostně shledají. Kéž do té doby mohou cítit naše modlitby a především čerpat nadpřirozenou sílu, kterou v tomto náročném období potřebují. Modlete se také za ostatní egyptské křesťany, kteří potřebují Boží sílu, útěchu, bezpečí a povzbuzení právě v této době, kdy jejich země zažívá intenzivní politickou i duchovní bitvu.

Zdroj: www.hlas-mucedniku.cz