Choď na obsah Choď na menu
 

Egypt: Mediálně známý konvertita uvězněn kvůli údajnému ‚podněcování konfliktů‘

 

cbn-bishoy-armiya.jpgEgyptský křesťan Mohammed Hegazy, známý bojovník za náboženskou svobodu, byl zadržen na základě nařčení z údajného podněcování „sektářských konfliktů“. Zdroje obeznámené s místní situací se obávají, že by jednatřicetiletý křesťan mohl být ve vězení týrán.Mohammed (v současné době známý pod svým křesťanským jménem Bishoy Armia Boulous) byl zadržen 4. prosince v ranních hodinách v kavárně ve městě Minya v Horním Egyptě. Příslušníci bezpečnostních složek tvrdí, že pracoval pro křesťanskou satelitní stanici a přispíval k utváření „falešného obrazu“, podle kterého v Minya docházelo k protikřesťanským násilnostem.

 Lidé obeznámení s případem tvrdí, že Mohammedovo zatčení nemělo žádnou souvislost s jeho prací reportéra, ale spíše se jedná o pokračující mstu za jeho konverzi ke křesťanství. Od přijetí křesťanské víry v roce 1998 byl mnohokrát zatčen, v jednom případě byl dokonce ve vazbě tři dny fyzicky mučen. 

V srpnu 2007 se Mohammed stal prvním Egypťanem, který se rozhodl soudit o změnu údaje o náboženské příslušnosti na své identifikační kartě. Soud nakonec rozhodl v jeho neprospěch na základě zdůvodnění, že islámský právní řád šaría konverze od islámu zakazuje. V dubnu 2010 odvolací soud odložil proces na neurčito. 

V důsledku konverze od islámu a zmíněných snah o změnu identifikační karty bylo Mohammedovi několikrát vyhrožováno zabitím, pročež se s manželkou a dvěma dětmi musel začít skrývat. Podle dostupných zpráv rodina v současné době žije v blíže neurčené evropské zemi.

Zatímco náš bratr v Kristu čelí kvůli své víře další vyčerpávající zkoušce , modleme se, aby ho Bůh obdařil tolik potřebnou silou a milostí, která ho bude doprovázet na každém kroku. Kéž je stejně jako apoštol Petr pevně rozhodnutý poslouchat Pána bez ohledu na to, co říká člověk (Skutky 5,29). Modlete se, aby Bůh byl v tomto náročném období obzvlášť blízko jeho ženě a dětem a naplňoval jejich srdce pokojem.

Zdroj: http://www.hlas-mucedniku.cz/pnp.php?datum=2013-12-12