Choď na obsah Choď na menu
 

 

EU dnes přijala směrnici na ochranu práv a svobod LGBT

 

 24. 6. 2013

Belgie: (Vyšel) dokument na ochranu práv a svobod lesbiček, gayů, bisexuálů, transexuálů a intersexuálů (našla jsem si, že se pod tímto pojmem skrývá hermafrodit).

Vymezuje je jako nejčastěji diskriminovanou menšinu. V dokumentu se mj. uvádí:

evropsky-parlament.jpg

 

 

"LGBT mají stejná práva jako ostatní lidé - žádná nová lidská práva pro ně nejsou vytvářena a také nemohou být jako lidská práva popřena. EU potvrzuje zásady univerzality lidských práv a uznává, že kulturních, tradičních či náboženských hodnot se nelze dovolávat k ospravedlnění jakékoliv formy diskriminace, včetně diskriminace LGBT.

EU je hluboce znepokojena, že sexuální orientace a genderová identita je stále používána k ospravedlnění vážného porušování lidských práv na celém světě. LGBT  představují zranitelnou menšinu, která je neustále předmětem obtěžování, diskriminace, zastrašování a zneužívání, často s použitím extrémního násilí, včetně mučení a vraždění."

Prečo sa LGBT sťažujú na útlaky a násilie, keď ich spôsob života vedie k zničeniu morálnych, zdravých a kresťanských hodnôt? Skutočnú pomoc a zmenu ich života im môže poskytnúť iba sám Spasiteľ Ježiš Kristus, ktorý hovorí: „Každý, kto pácha hriech, je otrok.... Až keď vás Syn vyslobodí, budete naozaj slobodní.“(Jn 8, 34.36)

Zdroj:http://www.zvedavec.org/vezkratce/7097/  

http://www.interfax.ru/world /news.asp?id=314507