Choď na obsah Choď na menu
 

 

Európania vymierajú a homosexuálne zväzky deti neprinesú

 


vladimir_putin-4.jpg

 Ruský prezident Vladimir Putin sa ohradil voči obvineniam niektorých zahraničných ľudskoprávnych organizácií, že homosexuálom hrozí v Rusku diskriminácia. Vysvetlil, že nový zákon, ktorý vyvolal ich odsúdenie, nezasahuje do práv tejto sexuálnej menšiny.

Putin vo svojom obsiahlom prejave na zasadnutí Valdajského klubu, na ktorom sa schádzajú k diskusiám experti na problematiku Ruska, podľa agentúry AP povedal, že nový zákon “zakazuje len propagáciu netradičných sexuálnych vzťahov u mladistvých”. Putin vyjadril presvedčenie, že v žiadnom prípade nejde o “zasahovanie do práv sexuálnych menšín”.

Ako pripomína AP, v súvislosti so zákonom o zákaze propagácie homosexuality, niektoré zahraničné organizácie vyzvali lídrov západných krajín na bojkot zimných olympijských hier, ktoré sa budúci rok uskutočnia v ruskom Soči.

Putin vo svojom prejave kritizoval politiku niektorých európskych krajín, ktoré schválili sobáše osôb rovnakého pohlavia, s tvrdením, že “Európania vymierajú a homosexuálne zväzky deti neprinesú”.

Upozornil, že heterosexuálne dvojice by mali plodiť viac detí, aby sa zastavil populačný pokles. “Nechajte nás robiť svoje vlastné rozhodnutia, v záujme našej krajiny,” uzavrel podľa AP ruský prezident.

zf

Zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/putin-v-rusku-homosexualom-diskriminacia-nehrozi/145541