Choď na obsah Choď na menu
 

Holandsko ide do extrémov: Eutanáziu propagujú mladým ľuďom nevídaným, “didaktickým” spôsobom!

 

  

Amsterdam 27. júna

Eutanázia pre všetkých, bez ohľadu na aktuálnu fázu prebiehajúcej choroby

priscilla-brouwer.pngV dnešnej dobe sa už otrava nešíri len cez jedlo alebo krvou. Jednou z najlepších a najspoľahlivejších ciest sa stali médiá. Dokazuje to aj dokument o eutanázii s názvom “Nachtvlinder” (Nočný motýľ), ktorý 24. júna tohto roku pustila na televízne obrazovky holandská televízia Nederland 2. Videlo ho takmer 700 000 divákov a získal 11,8% podielu  na sledovanosti.Dokument hovorí o “dobrej smrti”,  ktorú si vybralo 26-ročné dievča, Priscilla Brouwer. Tej v šestnástich rokoch diagnostikovali bližšie nešpecifikovanú vážnu chorobu, na ktorej následky zomrela jej matka. Priscilla sa však vôbec nenachádzala v terminálnej fáze….  Priscilla Brouwer si ide užiť párty, aby mohla umrieť ako kráľovná diskotéky, kým sa to ešte dá

Kráľovná diskotéky ako konečný cieľ v živote človeka

Priscilla chce dokázať, že titul kráľovnej večera, ako ju vo filme označili, jej právom patrí a ukazuje extrémnu a umelú ľahkosť chápania a interpretácie svojho života, z ktorého chce “ujsť ako šťastná a v šťastnom období svojho života. Radšej umriem v 26. rokoch než v tridsiatich po rokoch utrpenia.” Toto je jediné kritérium jej “voľby”, ktoré nepoukazuje na žiadnu hodnotu života, nádeje a perspektívy.  

Video dokumentuje, ako sa Priscilla a jej najlepšia priateľka spolu vyberú k rodinnému lekárovi, aby požiadala o eutanáziu, ako ruka v ruke kráčajú po pláži, ako jej sestra Steffie nanáša makeup, predtým, než sa vybláznia na rozlúčkovej párty v nočnom klube. Priscilla si má večer pred smrťou poriadne užiť, a tak popíja, spieva, tancuje, s každým sa objíma. Ako film hovorí, nosnou myšlienkou je mať čo najviac potešenia, čo najviac pôžitku ako je len možné v posledných momentoch života: “Zajtra bude plač, ale dnes pime a oslavujme!”

 “Mladí ľudia majú právo byť informovaní o svojich možnostiach.” Aj takýmto slovníkom je dnes možné zbavovať sa svojich vlastných ľudí v krajine

Na konci filmu Priscilla umiera v hospici po injekcii smrtiaceho koktailu barbiturátov, obklopená priateľmi a rodinou. Leží mŕtva na posteli a priatelia a príbuzní jej dávajú posledný bozk a odchádzajú. Vo finálnych scénach jej pohrebu účastníci tancujú na diskotékovú hudbu. Priscilla Brouwer. Dievča, ktorému všetci cynicky asistovali pri jej samovražde

Holandská asociácia pre dobrovoľný koniec života (DAVE) uviedla, že tento dokument je didaktickou pomôckou: “Mladí ľudia musia byť viac upovedomení o možnostiach eutanázie.”

Božia vôľa vs. božské rozhodnutie tých, ktorí sa neodvážia volať po pomoci

Režisér filmu, Peter Bosch: “Oponenti tvrdia, že bola príliš mladá, že ešte mohla chodiť a chodiť aj na párty, a že takéto konanie ide proti Bohu. Iróniou je, že v jej prípade za tým predsalen bolo čosi božské.”

Francúzsky editoriál stránky Risposte Catholique na to odpovedá: “Kde je tam Boh? Ako to, že nevidíme, že za jej smrť je v prvom rade vinná spoločnosť, ktorá zredukovala všetko len na materiálne potešenie a stala sa neschopnou kolektívne chápať a vciťovať sa do ľudí?” 

Holandský zákon o eutanázii pod názvom “Ukončenie života na požiadanie a asistovaná samovražda” z roku 2002 tvrdí, že eutanázia a lekárom asistovaná samovražda nie sú trestnými činmi, ak lekár koná “v zhode s kritériami povinnej starostlivosti”. Dovoľuje dvanásťročným a starším deťom požiadať o eutanáziu bez súhlasu rodičov, a dokonca už technicky je možné vykonať eutanáziu aj na mladších deťoch podľa tzv. Protokolu Groeningen, ktorý to umožňuje na základe rodičovského súhlasu (resp. požiadania), ak si myslia, že dieťa má neznesiteľné bolesti.

 mk

Hrôzostrašný dokument si môžete pozrieť tu:

http://www.at5.nl/artikelen/105904/bijna-700-000-kijkers-voor-nachtvlinder-priscilla)

Zdroj:

http://www.hlavnespravy.sk/holandsko-ide-do-extremov-eutanaziu-propaguju-mladym-ludom-nevidanym-didaktickym-sposobom/113437/

Život ako dar od Boha sme si sami na zemi nepriniesli a preto nemáme právo si ho ani brať, ale zodpovedne ho pred Bohom prežiť. Spoločnosť v Holandsku však propaguje šialenú  autogenocídu národa. Ľudia v Holandsku: Nepáchajte ohavné samovraždy!