Choď na obsah Choď na menu
 

Homosexuálne partnerstvá nemôžu byť podľa ECAV alternatívou k manželstvu

 

Bratislava 30. augusta (TASR) – Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV) zdôrazňuje, že za manželský vzťah pokladá "exkluzívny vzťah jedného muža a jednej ženy", v ktorom je garantovaná rovnosť oboch partnerov. Vyplýva to z Vyhlásenia o manželstve a rodine, ktoré na nedávnom zasadnutí prijala synoda ECAV na Slovensku.

Do manželstva a rodiny, ktoré sú podľa ECAV "Božím zámerom pre svet a niet k nim alternatívy", patrí aj plodenie a výchova detí. Ako alternatívnu formu k manželstvu nemožno prijať homosexuálne partnerstvá, lebo pri vzťahu osôb rovnakého pohlavia "nie je možné hovoriť o manželstve", uvádza sa ďalej vo vyhlásení ECAV.

"Boží stvoriteľský poriadok a zámer platí bez ohľadu na ľudské zákony a svetonázorové interpretácie", zdôrazňuje ECAV. Zároveň cíti povinnosť poukazovať na zákony, ktoré destabilizujú fungovanie manželstva a rodiny a znevažujú význam manželstva a rodiny v spoločnosti, píše sa vo vyhlásení ECAV, ktoré zverejnila na svojej stránke Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.

Zdroj: www.hlavnespravy.sk