Choď na obsah Choď na menu
 

 Indie: Vražda křesťana, který se nechtěl vzdát se své víry

 

Obdrželi jsme zprávu o vraždě křesťana ve městě Teliamura v indickém distriktu West Tripura. K incidentu došlo 25. května; příčinou byla mužova neochota zapřít Krista. Podle dostupných informací naléhal na pětatřicetiletého Tapase Bina jeho tchán, aby křesťanství opustil. Tapas se před třemi lety oženil s Džentuly, dcerou pětapadesátiletého Góbindy Džamatiji. (Křesťan před sňatkem Góbindovu dceru soukromě vyučoval.)

images.jpg Po svatbě začal Góbinda vyvíjet na Tapase nátlak, aby opustil křesťanství a začal praktikovat jeho přírodní náboženství. Když Tapas vytrvale odmítal, Góbinda se rozhodl, že svého zetě zabije a požádal o pomoc šamana Krišnapada Džamatiju (není mezi nimi příbuzenský vztah), který křesťanovi uřízl hlavu. Policisté dvaačtyřicetiletého šamana zatkli, ale nepodařilo se jim vypátrat Góbindu, který pracuje na úřadu ministerstva vědy a techniky ve West Tripura a pravděpodobně je na útěku.

 Džentuly, ze které se tak stala ovdovělá matka s ročním dítětem, policistům sdělila, že otec jejich manželství neuznával a vyvíjel na Tapase nátlak, aby se obrátil. „Otec může zabít i mě a mého syna,“ dodala vystrašeně. Místní církevní vedoucí v komentáři k incidentu poznamenal: „Křesťané v Teliamura čelí kvůli své víře v Krista diskriminaci a dalším problémům. Ukončili jsme v oblasti veškeré křesťanské aktivity.“

 Starší zprávy o pronásledování naleznete na stránce India Country Report.

 Vyprošujte Boží ochranu Džentuly a jejímu malému synovi, stejně jako všem křesťanům ve městě Teliamura. Kéž truchlící Tapasovi příbuzní a přátelé zakoušejí v tomto nelehkém období Ježíšovu utěšující přítomnost. Modlete se také za pachatele tohoto ohavného zločinu… aby činili upřímné pokání, opustili své zvrácené cesty a poznali zachraňující milost našeho Pána Ježíše.

 

zdroj: http://www.hlas-mucedniku.cz/pnp.php?datum=2013-06-20