Choď na obsah Choď na menu
 

Irák: Důvěřování Bohu navzdory nárůstu násilí

 

Následující naléhavou zprávu o aktuální situaci nám nedávno zaslal Canon Andrew White:

„Vrátil jsem se do Bagdádu z cesty po Spojených státech a Kanadě. Zatímco zahraniční cesta byla velmi dobrá… po návratu jsem zjistil, že je místní situace zoufalejší než kdy dříve. Násilnosti a vraždy dosáhly obrovských rozměrů, denně umírá spousta lidí… situace je skutečně otřesná a Pán zůstává naší jedinou nadějí. 

Násilí doslova zuří všude kolem nás. Jen v průběhu dnešního dne došlo k patnácti sebevražedným bombovým útokům. Včera explodovalo několik automobilů dokonce i v poklidném kurdském Arbílu. Jediná nálož odpálená na pohřbu připravila o život 123 lidí. Většina místních událostí se ve zprávách vůbec neobjeví. Včera jsem kázal o naději [Ježíšova] druhého příchodu. To je jediné, k čemu se můžeme upínat: ‚brzy, velice brzy, spatříme Pána‘.

Je velmi bolestné, když za vámi přichází jeden člověk za druhým a říkají vám, že musí odejít – včetně mého vlastního syna, který se mnou žije od svých deseti let. Když odejde i on… přiznám se, že mě v tu chvíli napadlo – ‚dokážu se s tím vůbec nějak vyrovnat?‘ Poté jsem si uvědomil, že (Bůh), který mě povolal na toto místo, mě nikdy neopustí. Stejně jako zůstával s Danielem, bude zůstávat i se mnou. Nedokážete se rozloučit s lidmi, které milujete, ale nemůžete je nutit zůstat, když ve skutečnosti víte, jak je to pro ně nebezpečné… Děkuji vám, že se mnou stojíte uprostřed této bolesti. Kéž vám Bůh velice žehná.“ 

Video s Canonem Whitem a dalšími členy irácké církve můžete shlédnout na adrese http://www.persecution.tv/iraq. 

Jaká útěcha spočívá ve vědomí, že nás Bůh nikdy neopustí ani se nás nezřekne, bez ohledu na to, v jaké situaci se nacházíme. Jeho zaslíbení nabývají v dobách nejistoty a chaosu zcela nového významu. Kéž si Canon White i ostatní křesťané, kteří v Iráku ještě zůstali, stále připomínají, že jsou obklopeni mocnou armádou Božích andělů – a co je ještě důležitější, Boží přítomností. Modlete se, aby jim Bůh dodával sílu, povzbuzoval je a uváděl je do situací, ve kterých budou moci zprostředkovat dosud nespaseným, potřebným, truchlícím, zraněným, vystrašeným a ztrápeným lidem Boží naději, zaopatření a uzdravení, které mohou nalézt v „Dobré zprávě“ – evangeliu.

 Zdroj: http://www.hlas-mucedniku.cz/pnp.php?datum=2013-10-03