Choď na obsah Choď na menu
 

 

Islámští rebelové zaútočili na křesťanské město Maaloua

 

 

day-9-after-breakfast-go-to-maaloula-maaloula-syria-12951156335-tpfil02aw-17548.jpgSkupina Islámských útočníků známá jako Al-Nusra , napojená na nechvalně známou Al-Kaidu, převzala v sobotu večer kontrolu nad městem Maaloua, které se nachází přibližně hodinu jízdy od Damašku. Informuje CNN.

„Vyčistili jsme Maaloua od všech Assadových psů a násilníků," uvedl jeden z rebelů na kameru a celé video, zachycující masakr, se následně objevilo na internetu.

Vláda i opozice se již
dlouhodobě obává o zdraví křesťanského obyvatelstva, které tvoří v Sýrii zhruba 10% celkové populace. Mezi lidmi panuje všeobecný strach a nejistota, kterou každý podobný útok umocňuje. Dle humanitárních organizací, pracujících v Sýrii, jsou na 2 miliony křesťanů terčem podezření za spolupráci s prezidentem Bašárem Assadem a množí se krom útoků i únosy. Jen za poslední dobu jsou pohřešováni dva vysoce postavení biskupové a slavný kněz.

Země se potýká s odlivem křesťanského obyvatelstva ve chvíli, kdy jeho podporu potřebuje nejvíce. Mnoho věřících uprchlo do Libanonu, kde se ukrývají v klášterech.

Americké ministerstvo financí uvalilo v loňském roce mezinárodní sankce na vůdce islamistické skupiny Al-Nusra a v současné době je vedena na černé listině jako organizace spolupracující se členy Al-Kaidy. I přesto se Al-Nusra ukázala jako jedna z nejsilnějších zbraní Syrského odporu, které své členy rekrutuje i ze zkušených bojovníků z Iráku. Washington skupinu obviňuje z využívání Syrského konfliktu k prosazování vlastní ideologie.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/77072-islamsti-rebelove-zautocili-na-krestanske-mesto-maaloua/