Choď na obsah Choď na menu
 

Jasličky v Cremone by mali ostať

Miestny kňaz z Talianskej Cremony, Santé Braggié, vyhlásil, že každoročná tradícia umiestnenia betlehemských jasličiek na miestnom cintoríne, vraj nebude.

               135.jpg

(námestie sv. Petra)

Dôvod?Malý kút na cintoríne je rezervovaný pre moslimské hroby. Jasličky umiestnené v dohľade by mohli byť chápané ako nedostatok úcty k veriacim iného vyznania, zraniť citlivosť moslimov, alebo dokonca ateistov.“ Iný kňaz, Oreste Mori, však kritizoval tento falošný postoj: „Nemôžeme rezignovať na svoju kultúru a tradície. To by bola neodpustiteľná slabosť...Som, teda aspoň zatiaľ, v Taliansku a nie v Saudskej Arábii.“

Bolo by zaujímavé uviesť, v ktorej moslimskej krajine sa mohamedáni hanbia za svoje symboly a schovávajú ich pred kresťanmi. Taká zrejme neexistuje. Prečo sa teda kresťania majú hanbiť za narodenie Spasiteľa sveta v betlehemských jasličkách? Ak to tak je, tak potom to je jasný znak odpadu od viery v Ježiša Krista! Ten dnes zjavne šíri zvlášť "pápež" František. Zhodou okolností namiesto toho, aby hlásal pokánie a pravú vieru v Krista pohanom, tak na svätopeterskom Námestí nechá vystaviť spolu s jasličkami aj čln, ktorým vyzýva „kresťanskú“ Európu, aby mala solidárnosť s utečencami a sama si prijímaním moslimských imigrantov  vykopala hrob!