Choď na obsah Choď na menu
 

Katolická církev v Německu odmítla pomoci bojovníkům proti pedofilii

 BERLÍN. Vyšetřování případů pedofilie v katolické církvi Německa bylo zastaveno kvůli konfliktu vyšetřovatelů s duchovenstvem. Řekl o tom 9. ledna zástupce německé biskupské konference. Církev se rozhodla ukončit smlouvu s Ústavem kriminalistiky Dolního Saska (KFN), který vedl vyšetřování, a nyní hledá jiného partnera k jeho pokračování. Ředitel KFN, Christian Pfeiffer, však vystoupil s vážnými obviněními proti katolické církvi. Uvedl, že projekt nemůže pokračovat kvůli cenzuře a kontrole vyšetřovatelů ze strany církve. Duchovenstvo chtělo určovat, které vyšetřovací materiály zveřejňovat, a také, kdo z Ústavu pracovníků se může projektu zúčastnit. Kromě toho Pfeiffer řekl, že církev zničila některé dokumenty, které dokazovaly pedofilii.

Projekt vyšetřování případů pedofilie byl zahájen v červenci 2011. Ústav kriminalistiky musel prověřit dokumenty všech diecézí od konce druhé světové války a shromáždit dostupné důkazy o sexuálním násilí v církvi. Kromě toho kriminalisté vyslýchali oběti i pachatele. Pfeiffer chce pokračovat v projektu bez podpory církve. Z toho důvodu vyzval oběti zneužívání ze strany kněží, aby přišli na rozhovor do Ústavu kriminalistiky.

Masová obvinění katolických kněží z pedofilie se objevily v roce 2010. Mnoho katolíků v Německu se pak rozhodlo opustit církev a kněží slíbili tyto případy vyšetřovat.

 

Zdroj: http://www.sedmitza.ru/news/3412540.html