Choď na obsah Choď na menu
 

         Len pastierske listy písať nestačí!

 

Prvého decembra 2013  napísali ex – biskupi Slovenska pastiersky list, v ktorom odmietli prijatie falošnej gender ideológie a zaradili ju medzi kultúru smrti. Je chvályhodné, že otvorene povedali jasné slovo proti zvrátenej ideológii, ktorá vedie k morálnej i fyzickej genocíde národa. Prečo s tým však prišli až teraz a aký bol skutočný zámer napísania tohto listu?

Pravoverní biskupi z Ukrajiny už niekoľko rokov, dávno pred zverejnením uvedeného pastierskeho listu vytrvalo bijú na poplach pred zločineckými nadnárodnými systémami ako gender – gay ideológiou, homosexualizmom,  kradnutím bezbranných detí juvenilnou justíciou, či zvrátenou sexuálnou výchovou. Aká je odozva na ich listy politikom, alebo „cirkevným“ predstaviteľom? Mnohí sa tvária, že spomínané ideológie neexistujú, alebo k nim mlčia a tvrdia, že fanatickí a sektárski biskupi z Ukrajiny si to len vymýšľajú. Opak je však pravdou.

Slovenskí ex – biskupi ale napísali list a  veriaci ich pokladajú za hrdinov. Pýtame sa: Nebolo to  náhodou iba kvôli tomu, že boli k napísaniu niekým donútení? Nebol jedným z dôvodov pripojiť sa k vlne odporu proti genderu, lebo to začalo byť populárne? Alebo sa za týmto listom skrýva túžba udržať si priazeň   veriacich a odvrátiť  pozornosť od ukrajinských pravoverných biskupov, ktorí  už roky upozorňujú na spomínané amorálne ideológie a sami sa aktívne a v prvých radoch zúčastňujú na manifestáciách proti nim?

Pokiaľ sa páni biskupi pokladajú za chlapov a skutočných katolíckych pastierov a sú ochotní sa za obsah svojho listu pravdivo postaviť, nech:  

1.      1. sami vyzvú veriacich na pravidelné pokojné manifestácie za ochranu tradičnej rodiny pred gender ideológiou, juvenilnou justíciou a uzákoňovaním homosexuálnych partnerstiev či zvrátenou sexuálnou výchovou a samozrejme, nech oni sami idú príkladom v čele týchto manifestácií,

2.     2. vytvoria tlak na politikov, ale najmä poslancov NR SR:

·                   iniciovaním petičnej akcie za prijatie ústavného zákona, ktorý bude definovať manželstvo ako zväzok medzi jedným mužom a jednou ženou a výchovu detí rodičmi ako zvrchované právo rodiča,

·              a v prípade, že by petičná akcia nebola presvedčivým dôvodom pre poslancov NR SR na prijatie ústavného zákona, potom ako druhý krok vyzvaním občanov Slovenska na podporu referenda petíciou tak, ako to bolo v Chorvátsku, v ktorom by si sami Slováci zvolili, či si prajú prijať ústavný zákon, ktorý bude definovať manželstvo ako zväzok medzi jedným mužom a jednou ženou a výchovu detí rodičmi ako zvrchované právo rodiča.

Takýto postup by bol z ich strany jasný a nefalšovaný znak toho, že im osobne a bytostne leží na srdci dobro Slovenského národa a  spása nesmrteľných duší. Božie Slovo hovorí: „Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva.” (Jak 2:17)
Písať len pastierske listy dnes totiž už nestačí!

Rehoľníci SBM         2.1.2014                                                                                                                                   

Sťahuj: Písať len listy nestačí!