Choď na obsah Choď na menu
 

Lesbický pár prinútil školu otvoriť dvere dievčenských toaliet a šatní chlapcovi, ktorého sa rozhodol vychovávať ako dievča


transgender.pngDievčatá na prvom stupni katolíckej školy v Toronte budú tento rok musieť zdieľať sprchy s chlapcom, ktorého sa "lesbické rodičky" rozhodli vychovávať ako dievča.

Matka jednej zo žiačok, ktorá pôsobí zároveň v školskej rade, sa postavila proti tomuto nátlaku a vyjadrila obavy z nežiaducich dôsledkov, keď chlapec dosiahne vek puberty. Táto matka z obavy pred agresiou vystupuje momentálne v utajení a tieto obavy posunula predsedovi advokátov verejného vzdelávania a za kresťanskú rovnosť (PEACE), ktorý túto správu publikoval na ich web stránke. 

Phil Lees ako predseda PEACE na túto udalosť zareagoval slovami, "najviac sa obávam, že to povedie k zmätku v mysliach malých detí a nebudú vedieť rozlíšiť, čo je dobré a čo zlé".

Matka ďalej v sťažnosti uvádza, že tento chlapec pred dvoma rokmi navštevoval škôlku spolu s jej dcérou. Na konci roka lesbická matka syna zo škôlky odhlásila a po roku absencie teraz v škole žiada, aby sa k nemu správali ako ku dievčaťu. Lesbická matka údajne povedala riaditeľovi, že podľa federálneho zákona o "gender identite" (Bill C-279) spolu s miestnym zákonom "gender identity Bill 33" jej dieťa "nesmie byť diskriminované a musí mu byť umožnené využívať akúkoľvek toaletu, šatňu či sprchu, ktorú si vyberie".

Lesbický pár trvá na tom, aby ich chlapec využíval dievčenské hygienické vybavenie napriek tomu, že zákony, ktoré matky citovali, nehovoria nič o využívaní toaliet. Tento pár tiež nesúhlasil s návrhom riaditeľa školy, aby ich chlapec využíval toalety pre hendikepovaných a odmietol tiež učiteľské toalety pre syna.

mk

Zdroj: TU