Choď na obsah Choď na menu
 

 

Manželstvo ako zväzok muža a ženy je potrebné chrániť ústavou


Čo je dobré pre rodinu, je dobré aj pre spoločnosť a štát

Opozičné KDH chce otvoriť politickú a verejnú diskusiu o ústavnej ochrane manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil predseda hnutia Ján Figeľ, podľa ktorého sme v súčasnosti svedkami relativizácie mnohých základných hodnôt a inštitúcií.

“Medzi najstaršie patrí manželstvo a rodina. Vytváranie alternatív týmto inštitúciám a spochybňovanie jedinečnosti manželstva ako zväzku muža a ženy mení pomery v spoločnosti a oslabuje to, čo ju sprevádza ako základné a zdravé. Čo je dobré pre rodinu, je dobré aj pre spoločnosť a štát,” argumentoval Figeľ.

images.jpg

 

Zákon nie je namierený proti nikomu, ale so vznikom rôznych hnutí, manželstvo muža a ženy potrebuje ústavnú ochranu

Zároveň pripomenul, že vláda Roberta Fica (Smer-SD) vytvorila špeciálny výbor pre práva LGBTI osôb. “Rada vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť pripravila celoštátnu stratégiu ľudských práv, cez ktorú ponúka alternatívu voči manželstvu. Ministerstvo zahraničných vecí finančne podporilo vydanie učebnice pre základné školy, ktorá sa venuje LGBTI právam. Preto chce KDH v tomto čase ponúknuť parlamentným stranám diskusiu a rokovanie o ústavnej ochrane manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy,” vysvetlil Figeľ motiváciu hnutia.

KDH zároveň plánuje otvoriť verejnú diskusiu, lebo to považuje za vec verejnú a dôležitú pre budúcnosť SR. “Verím, že v politických stranách nájdeme porozumenie nielen pre dialóg, ale aj pre zhodu na ochrane manželstva. Vláda sa vo svojom programe zaviazala uplatňovať základnú zásadu zákona o rodine, podľa ktorého je manželstvo zväzok medzi mužom a ženou,” dodal.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský uistil, že návrh ústavného zákona nie je namierený proti nikomu a ničomu, ale je za niečo. “Manželstvo si zaslúži ústavnú ochranu na základe výnimočnosti úlohy rodiny. Priznať status osobitného ústavného postavenia rodine je v tejto chvíli jedna z najzákladnejších povinností všetkých, ktorí to so Slovenskom myslia naozaj vážne a zodpovedne,” uzavrel.

“Snehová” guľa sa nabaľuje

Mnohé lobistické skupiny sa snažia o to, aby zväzky muž-muž a žena-žena boli na rovnakej právnej úrovni ako základný zväzok muža a ženy, manželstvo. Ich požiadavky sa postupne rozširujú a žiadajú aj výchovu a adopciu detí. S touto problematikou sa spája juvenilná justícia, ktorá chce zaviesť pravidlá, ktoré povedú k ľahšiemu odobratiu detí z rodín a tie môžu byť následne umiestnené k homosexuálnym párom. Zdanlivo mierne požiadavky obsahujú celý rad “práv”, ktoré slúžia rozvratu rodiny. A práve preto je potrebná ústavná ochrana zväzku muža a ženy.

zf

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nrsr-kdh-chce-ustavou-chranit-manzelstvo-ako-zvazok-muza-a-zeny/140951/