Choď na obsah Choď na menu
 

Masaker v Indii spred 10 rokov a postoj miestnych biskupov

 

kandhamal_violence.jpgPred 10 rokmi, 25. 8. 2008, hinduisti v oblasti Kandhamal v indickom štáte Urísa, zaútočili na kresťanov, pričom zabili viac ako 100 ľudí, znásilnili vyše 40 žien, zničili celkovo 393 kostolov a 56 tisíc ľudí muselo utiecť z Kandhamalu do lesov. Ani po desiatich rokoch od masakru nikto z vinníkov nebol odsúdený. Ako reaguje na tragické výročie miestna arcidiecéza?

Arcidiecéza Cuttack - Bhubaneswar v spolupráci s Konferenciou biskupov Indie organizuje 25. augusta slávnostnú svätú omšu za zmierenie. Arcibiskup Barwa hovorí: „Chceme sa modliť za pravé odpustenie, zmierenie a mier“.

Komentár: Iste, je potrebné sa modliť za to, aby kresťania dostali milosť odpustiť ich nepriateľom tak hrozné zločiny, ktoré im spôsobili. Pýtame sa však: Ako si indickí biskupi predstavujú zmierenie a mier s hinduistami? Prečo im nehlásajú, aby konali pokánie za svoje hriechy a zmierili sa s jediným Spasiteľom sveta, Ježišom Kristom, lebo inak skončia v pekle? Oni k zmiereniu s Kristom nevyzývajú; naopak, vyzývajú kresťanov, aby sa oni  zmierili s pohanským hinduizmom, ktorí sa klania ohavným modlám – v skutočnosti démonom. Tento postoj indických biskupov je ovocím prijatia falošného ducha apostázie – ducha Assisi a bolestnou urážkou kresťanských mučeníkov v Indii!