Choď na obsah Choď na menu
 

Nemci protestovali proti predčasnej sexualizácii detí

 

images.jpgV nemeckom Hamburgu sa v nedeľu uskutočnila demonštrácia proti "predčasnej sexualizácii“ v nemeckých škôlkach. Protestov sa zúčastnilo približne 150 obyvateľov Hamburgu, proti ktorým sa postavila skupina protidemonštrantov, ktorí do nich hádzali fľaše, pedardy a snehové gule. Pomer zúčastnených bol 4 ku 1. Informáciu zverejnila Russia Today.

Ľudia, ktorí protestovali proti predčasnej sexualizácii, držali v rukách transparenty s nadpismi "Vyhýbajte sa naším deťom“ a "Škôlka nie je swingers klub“.

Skupinu, ktorá sa nazýva Starostliví rodičia, musela polícia počas celého pochodu chrániť zo všetkých strán.

Nezhody a potýčky

Konzervatívni protestujúci boli počas pochodu obklopení aj príslušníkmi sexuálnych skupín, ktorí niesli dúhové vlajky a transparenty.

Počas pochodu sa skupina protidemonštrantov pokúsila davu zabrániť dôjsť do cieľa trasy. Došlo k nezhodám a potýčkam. Najmenej jeden z protidemonštrantov bol zatknutý a 15-ročný chlapec utrpel zranenie hlavy, píše Russia Today.

Kontroverzná kniha Wo kommst du her?

Sexuálna výchova sa v západnej časti Nemecka vyučuje od 70.-tych rokov 20. storočia. Povinná je vo všetkých školách. Vzhľadom na to, že nemeckí psychológovia sú presvedčení, že záujem o sexualitu za začína medzi tretím a šiestym rokom, už v materských školách sa uskutočňujú rozsiahle vyučovacie programy pre deti predškolského veku.

Dôvodom mnohých sporov je rozsah a obsah vyučovacích programov. V roku 2013 vypukol v materskej škole v berlínskej štvrti Kreuzberg škandál. Dôvodom bolo používanie knihy s názvom "Wo kommst du her?“ (Odkiaľ si?), ktorá detailne popisovala vzťah medzi kreslenými postavami Larsom a Lisou...

Napriek tomu, že konzervatívní rodičia s obsahom sexuálnej výchovy nesúhlasia, ich deti ju musia navštevovať, pretože predmet je súčasťou povinnej školskej dochádzky. Pri odmietnutí by museli rodičia zaplatiť pokutu alebo im dokonca hrozí väzenie.

Video z demonštrácie:    

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=UUooN4Rz0Ag

Zdroj: TU