Choď na obsah Choď na menu
 

Nigerijští křesťané bojují proti islamizaci škol

 

images.jpgZatímco křesťané v severní Nigérii, kde jsou náboženskou menšinou, zápasí o přežití při útocích islamistů, musí i v oblastech, které nejsou přímo sužovány násilím, bojovat proti kulturnímu útlaku… dokonce i tam, kde křesťané tvoří většinu.

Nigerijská křesťanská asociace (CAN) v úterý prohlásila, že nedávné rozhodnutí vlády státu Osun zapojit několik muslimských studentů do křesťanských tříd v misijních školách, je trik určený k islamizaci státu.

Rev. Musa Asake, národní generální sekretář CAN, uvedl v prohlášení vydaném v Abuji, že tento krok státního guvernéra Raufa Aregbesoly je součástí velkého plánu na systematické umlčování křesťanů v zemi.Napsal, že v případě, pokud toto rozhodnutí vlády nebude zrušeno, CAN nebude mít jinou možnost, než proti těmto krokům použít právní prostředky.

CAN dále uvedla, že plány na islamizaci státu se netýkají jen školství.

 Asociace nedávno vyjádřila pochybnosti ohledně státem zajištěné půjčky od Islámské banky. Rev. Asake řekl: „Sledujeme události ve státě. To, že se snaží promíchat muslimy s křesťanskými studenty, je trik. Nemají na to žádný nárok a my se budeme bránit. Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že islamizace státu se školství netýká. Oni mají přesný program.“ 

„Když sledujete události v tomto státě a způsob, jakým guvernér tyto věci provádí, pak je zřejmé, že postupuje podle plánu. Proč mu jde především o křesťanské školy? Pokud opravdu chce podporovat vzdělávání v tomto státě, proč nebuduje další školy? Proč se stará speciálně o křesťanské školy? My křesťané již nemůžeme nečinně sedět a nechat je dělat si, co se jim zachce.“

Asake dále obvinil minulou a současnou vládu, že záměrně přehlíží kritickou situaci křesťanů, a zdůraznil, že křesťané se stali druhořadými občany ve vlastní zemi.

Zdroj: http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/nigerijsti-krestane-bojuji-proti-islamizaci-skol/6583