Choď na obsah Choď na menu
 

Obama podporuje pronásledování křesťanů na Blízkém Východě

 

christians-450x300.jpgNebudeme přehánět, řekneme-li, že přínos Obamovy administrativy k pronásledování křesťanů na Blízkém Východě nabyl rozhodující význam. Se souhlasem a podporou Washingtonu přechází oblast do rukou militantů „al-Káidy“, „an-Nusrat“, „Muslimského bratrstva“. Zvláště obtížné je postavení syrských křesťanů. Teroristé vypalují chrámy, napadající lidi staršího věku, ženy a děti. Šokující zprávy o teroristických zvěrstvech na křesťanech přicházejí ze Sýrie téměř denně.

Křesťanské město Rableh se po dobu několika týdnů nacházelo v obklíčení militantů. Islamisté tam zabíjeli každého, kdo se pokusil město opustit nebo do něho vstoupit včetně členů náboženských křesťanských organizací, kteří se sem snažili dodávat jídlo a léky.

V oblastech, kde bojovali militanti, nelze najít neposkvrněný křesťanský chrám. Najatí cizinečtí vojáci zuří, strhávají a zneucťují křesťanské kříže. Podobné nábožensky motivované útoky nejsou omezeny na Sýrii, ale získávají obecný charakter v arabském světě. To je podobné plánu zničení historických oblastí, kde se zrodilo křesťanství.

Například egyptští koptové již plně zaplatili za nekontrolovatelné šíření islámu. Před tím, než jim Američané vnutili „revoluci“, jich v Egyptě žilo asi 10 milionů. Loni v srpnu bylo v Egyptě jen za čtyři dny nepokojů zničeno nebo vypáleno 30 pravoslavných chrámů, 14 katolických kostelů a klášterů, pět protestantských modliteben. Desítky tisíc koptů opustily Egypt. O těchto zločinech se na Západě záměrně mlčí, stejně jako i o tom, že v Američany „ osvobozeném“ Iráku žilo do americké invaze v roce 2003 více než 2 miliony křesťanů, a po 10 letech jich zůstalo méně než 300 tisíc. Takže jeden z nejdůležitějších aspektů bouřlivého „arabského jara“ je genocida křesťanů na Blízkém východě.

Zdroj: http://fondmxs.livejournal.com/67486.html