Choď na obsah Choď na menu
 

Osobnosti a organizácie vyzývajú na ústavnú ochranu manželstva

 

happy_family_1.jpgFórum pre verejné otázky,  Ústredie Slovenskej kresťanskej inteligencie a Liga páru usporiadali dňa 28. 1. 2014 tlačovú besedu, ktorej cieľom je verejne podporiť ústavnú ochranu manželstva.

Na tlačovej besede vystúpili aj významné osobnosti kultúrneho a vedeckého života na Slovensku menovite pani Darinka Laščiaková,  Eva Kristínová a Prof. RNDr. Július Krempaský, DrSc., ktorí podporujú ústavnú ochranu manželstva ako trvalého zväzku jedného muža a jednej ženy.

Organizátori tohto podujatia, pri tejto príležitosti vydali nasledovnú verejnú výzvu:  

„Manželstvo a rodina patria do kompetencie členských krajín EÚ. Ochrana manželstva a rodiny nemôže byť vecou iba niektorých ľudí, či politických skupín. Sme presvedčení, že ide o záležitosť, ktorá sa týka všetkých občanov Slovenska. Preto podporujeme zakotvenie ústavnej ochrany manželstva, tak ako je vyjadrená v konkrétnom legislatívnom návrhu podpredsedu NR SR Jána Figeľa k doplneniu článku 41 Ústavy Slovenskej republiky. Tento návrh má byť predložený na rokovanie slovenského parlamentu v marci 2014. Do 14. februára 2014 ho môže ako spolupredkladateľ podporiť každý poslanec Národnej rady SR. Návrh je pozitívny, nikoho nevylučuje ani nediskriminuje, ale naopak podporuje ústavnú stabilitu inštitúcie manželstva ako dobra pre všetkých obyvateľov Slovenska. Je formulovaný tak, aby bol prijateľný, pre všetkých, bez ohľadu na politické, náboženské, národnostné či iné hľadisko.  Text doplnenia Ústavy SR v čl. 41 znie nasledovne:

„Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.“

Vyzývame všetkých poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, pána prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča, predstaviteľov vlády, zástupcov mimovládnych organizácií, predstaviteľov podnikateľského prostredia, zástupcov zamestnancov, osobnosti kultúrneho, spoločenského, vedeckého  a cirkevného života, a všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa zasadili za presadenie tejto novely ústavy, ktorej cieľom je chrániť manželstvo a napomáhať jeho dobru. “

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/