Choď na obsah Choď na menu
 

Oznam: Pozor na falošného učiteľa – E. von Dänikena

 

Na Slovensko má v dňoch od 13. do 15 mája prísť švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken. Upozorňujeme, že tento pán, tzv. záhadológ, je veľkým propagátorom mimozemských civilizácií. Pre Rádio Slovensko sa vyjadril, že ak sa potvrdí život mimozemšťanov, najväčší problém budú mať podľa neho náboženstvá, medzi nimi i kresťanstvo, lebo zistia, že sa mýlili. Ďalej tvrdí, že z pohľadu „mimozemšťanov“ sme údajne hlúpučké deti, ktoré sa stále majú čo naučiť. (http://static-media.rtvs.sk/items/136/534befa8303d4.mp3

Čiže podľa Dänikena je i kresťanstvo mylné, ale nejakí ufóni sú neomylní. Inými slovami, Däniken popiera i vykupiteľskú obetu Jediného Spasiteľa a Boha, Ježiša Krista!

Čo hovorí Písmo Sväté o mimozemšťanoch? Biblia sa vôbec nezmieňuje o existencii iných civilizácií, okrem ľudskej. Kto sa potom skrýva za ufónmi? Božie slovo jasne hovorí, že sú to padlí anjeli – démoni (porov. Ef 6,12) a satan, ktorý klame ľudí a tvári sa ako anjel svetla. (porov. 2. Kor 11,14) On pokúša  ľudí, aby nevzdávali slávu pravému Bohu, ale iba jemu – otcovi lži a neprávosti. (porov. Jn 8,44)

Okrem iného Däniken vo svojich vyjadreniach prekrúca Bibliu a spája jej citáty so svojimi démonickými teóriami. Písmo Sväté o ňom svedčí: „v ľude však boli aj falošní proroci; tak budú medzi vami falošní učitelia, ktorí budú vnášať zhubné rozkoly; budú zapierať Pána, ktorý ich vykúpil, a tým privedú na seba náhlu záhubu.“ (1 Pt 2, 1-2) 

Preto varujeme kresťanov, aby neprijímali jeho bludné názory a chránili sa i jeho návštev a kníh!