Choď na obsah Choď na menu
 

Pomoz mi, aby mě neukradli rodičům. Pozor na juvenilní justici


mother-crying.jpgPod tímto názvem se v sobotu demonstrovalo v Olomouci a v Praze proti chystanému odebírání dětí státem. Zrůdná praxe, která je nejvíce rozšířená ve Velké Británii, ale i dalších západních zemích, totiž hrozí zavedením i na Slovensku a v České republice.

 

Nedávno proběhly hlavně ve slovenských médiích zprávy o odnímání dětí českým a slovenským rodičům ve Velké Británii.

Jsou to zprávy o děsivém násilí organizovaném ne neznámou mafií, ani ne zločineckou vládou nějaké africké země, ale jedním z nejmocnějších států světa - Velkou Británií.

A nejen to. Systém tzv. "juvenilní justice", jak se kradení dětí státem eufemisticky nazývá, je organizován nadnárodně pod dozorem OSN.

"Zvlášť bestiální tvář ukazuje juvenilní justice v severských zemích. Za nimi následuje Německo a Francie. I čeští politici jsou vystaveni obrovským mezinárodním tlakům, aby přijímali legislativu vedoucí až k fyzické likvidaci národa," tvrdí pořadatelé demonstrací.

Ta v Olomouci se konala mezi 9. a 10. hodinou dopoledne, pražská na Václavském náměstí od 15. do 16. hodiny odpoledne.

Prvnizpravy.cz už informovaly, že slovenské ministerstvo práce, sociálních věcí a rodiny připravuje zákon, který je téměř okopírovanou verzí, jež platí ve Velké Británii.

Na základě tohoto zákona budou mít pracovníci sociálních úřadů už i na Slovensku volný vstup do domovů a na základě udání či podezření, anebo i jiných subjektivních a účelových důvodů budou moci kontrolovat rodiny, výchovu dětí a poměry v domácnosti.

Na Slovensku se připravuje zákon na odebírání dětí

Varuje před tím slovenský server Magnificat.sk. "Pokud to přepadové komando uzná za vhodné, můžete přijít o své děti a vaši rodinu může postihnout trvalé trauma," napsal server, podle kterého na Slovensku už proti zákonu proběhlo několik demonstrací.

Před podobným zákonem varovala i v České republice před několika měsíci dvojice britských novinářů, která sem přicestovala na pozvání nezávislých a alternativních platforem - NWOO.org a Reformy.cz.

Brian Gerrish a Nathan Allonby popisovali podobnou legislativu, která už roky funguje ve Velké Británii, kde je odebírání dětí už tradičně velmi palčivým problémem.

„Každý rok je od vlastních rodičů (ve Velké Británii) odebráno (a předáno k adopci) 1000 dětí, a to navzdory skutečnosti, že v rodině neutrpěly žádnou škodu... To, co se nyní děje, je selhání demokracie... Jedná se tu o týrání rodiny, tedy o týrání dětí i dospělých..,“ popsal tamní praxi britský poslanec John Hemming.

Děsivé přiznání pak před několika dny publikoval italský soudce ve věcech mládeže v Boloni, Francesco Morcavallo, který na italském televizním kanálu "Canale 5" hovořil o tom, že pod rouškou "juvenilní justice" se vytvořil soukromý trh obchodování s dětmi.

Je to jedno z prvních veřejných přiznání, které učinil někdo z justice.

„V Itálii soudci bezdůvodně odebírají 35000 dětí z rodin pro soukromé firmy, aby všichni účastníci ‚trhu s dětmi‘ měli příjem od státu 2 miliony eur za rok. Protože trh s dětmi vyžaduje stále více nových odebrání, uplatňují se v případě těžké socioekonomické situace v rodině autoritativní nástroje podobné totalitním. Tedy soukromé podnikání diktuje, kolik dětí by mělo být odebráno. Mám na mysli soukromé organizace a církevní dětské ústavy, vlastně dětské domovy, do nichž jsou umístěny násilně odebrané děti, a kam také směřují státní peníze. Každý dětský domov dostává peníze na každé dítě za každý den, který zde stráví," uvedl Francesco Morcavallo.

"Až 99 % případů odebrání není motivováno fakty, ale hodnocením nezletilých nebo rodičů. Příbuzným děti nedají, protože se to nevyplatí, není z toho zisk… A to nejstrašnější je, že všechno toto se děje za účasti vládních struktur, tj. sociálních služeb a soudních institucí. Soudci určují psychology, sociální pracovníky a všechny ty, kteří pak rozhodují, dělají vyšetření, píší zprávy… Soud je posledním článkem v řetězci, který také rozhoduje o „nezbytnosti“ odebrání dítěte z rodiny. Právě zde je největší korupce. Například Nejvyšší soudcovská rada, přestože zná skutečnou situaci, se nikdy nepostavila na obranu občanů, ale spíše naopak, na ochranu různých soudců, kteří byli obviněni z toho, že v tomto nebezpečném systému působili. Mohu tedy potvrdit, že k bezdůvodnému odebírání dětí povzbuzuje i stát, řekl bych – stimuluje únos," řekl také soudce.

Zdroj:http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/pomoz-mi-aby-me-neukradli-rodicum-pozor-na-juvenilni-justici/