Choď na obsah Choď na menu
 

Poslankyňa ruskej Štátnej dumy chce zakázať nadávky na internete

 


 Moskva 27. júla


images.jpgPoslankyňa ruskej Štátnej dumy Jelena Mizulinová má v úmysle pozmeniť zákon o ochrane detí. Predsedníčka parlamentného výboru pre rodinu, ženy a deti navrhla prijatie zákona, ktorý by zamedzil nadávkam na internete. Napísal to v piatok ruský denník Pravda.

Mizulinová navrhla, aby stránky, na ktorých sa objavia nadávky, úrady zablokovali do 24 hodín. Malo by sa to týkať sociálnych sietí a rôznych internetových stránok, vrátane diskusných fór. Mizulinová argumentuje tým, že deti môžu začať vnímať nadávky ako normu. O jej návrhu by sa podľa Pravdy malo začať diskutovať už 30. júla.

Predseda moskovskej regionálnej advokátskej komory Sergej Smirnov návrh poslankyne podporil. Pre Pravdu povedal: “Obscénny jazyk uráža deti aj dospelých. Zákaz jeho používania neporušuje ľudské práva. Je to smer k civilizovanému životnému štýlu. Ak nepoužívame hrubý jazyk v reálnom živote, prečo tak robíme na internete? Poslankyňa Mizulinová žiada ochranu zraniteľných vrstiev obyvateľstva vrátane detí. Myslím si, že túto iniciatívu treba podporiť.

as

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rusko-poslankyna-statnej-dumy-chce-zakazat-nadavky-na-internete/122758/