Choď na obsah Choď na menu
 

Pracovníčka londýnskeho letiska Heathrow prepustená na základe obvinenia, že urazila moslimov

  

Halawi pracovala na letisku 13 rokov

Nohad Halawi zistila na vlastnej koži, že keď v dnešnej Británii si o človeku myslia, že urazil islam, môže mu to zničiť život. Halawi pracovala v predajni kozmetiky v bezcolnej zóne na londýnskom letisku Heathrow 13 rokov. Bola poctivou a obľúbenou pracovníčkou. Keď sa však dostala do konfliktu so svojimi moslimskými kolegami, bola okamžite prepustená. “Nepovedala som nič zlé.“ povedala.

Falošné obvinenie

“Rozprávali sme sa o čomsi inom a ja som povedala, “Nuž nie je každý ako ty. Ty si taký “alawi”, čo znamená “Boží muž” v akomkoľvek náboženstve,” vysvetľovala. “A druhý moslim stál blízko pri mne a zrazu začal vyskakovať a ziapať na mňa pred kolegami a cestujúcimi: “Urazila si islam!” pokračovala.

Znie to ako smiešne obvinenie, ale medzi moslimskými zamestnancami Heathrow sa začal šíriť chýr, že Halawi je proti islamu. Začala byť považovaná za problém a nakoniec bola prepustená. Halawi však nie je antimoslimská. Hovorila o tom, aké je bolo trápne vysvetľovať rodine a priateľom, že prišla o prácu len preto, lebo je “rasistka“.

Povedala, že je to totálna lož.

Halawi je právne zastúpená Kresťanským právnickým strediskom (Christian Legal Centre), na čele ktorého stojí Andrea Williamsová. “To, čo sa stalo Nohad, je obrovská nespravodlivosť,” povedala Williamsová pre CBN News. “Veď ona vôbec nikoho neurazila. Ale keď si o nej začali myslieť, že urazila Alaha a jeho proroka Muhammada, prišla o prácu, ktorú vykonávala mnoho rokov a teraz zasa žije v strachu pred odplatou.”

Semenisko protikresťanského proselytizmu

Halawi bola taktiež šikanovaná kvôli tomu, že je kresťanka a musela počúvať moslimov, ako sa vysmievali Ježišovi. Ale ešte ďalšie veci, ktoré Halawi zakúsila, by mali znervózniť cestujúcich využívajúcich letisko Heathrow.

Halawi počula moslimských zamestnancov vychvaľovať teroristické útoky 9/11 v Amerike a 7/7 v Británii. Taktiež videla, ako moslimovia prinášali korán do práce a ako jeden muž sa snažil obracať ostatných na islam a rozdával letáky s radikálnym obsahom.

“Prišiel jednoducho k nám a povedal, “Keď konvertuješ na islam, všetky tvoje starosti pominú,’” uvádza. A mne a ostatným kolegyniam povedal, že “Keď sa neobrátiš na islam teraz do konca sveta, skončíš v pekle” a “Obráť sa teraz, pretože islam napreduje.’” Halawi hovorí, že keď sa sťažovala na tohto zamestnanca, tento prepustený nebol.

Porušovanie predpisov v prospech moslimov

Halawi videla, ako moslimský zamestnanec letiska prechádzal cez bezpečnostnú kontrolu bez toho, aby musel ukazovať osobné doklady jednoducho preto, lebo na menovke mal moslimské meno.

Jo to to isté letisko Heathrow, na ktorom v roku 2006 bolo zmarený pokus o prepašovanie tekutín cez bezpečnostnú kontrolu s cieľom vyhodiť nad Atlantickým oceánom do vzduchu americké lietadlo.

Finančne je Halawi zruinovaná. Ťažko si hľadá miesto a zápasí s depresiou. “Kto mi už len dá prácu, keď každý vie, že ‘som rasistka. Vlastne nám zničili život,” povedala.

Letisko Heathrow neodpovedalo na žiadosť o komentovanie tohto príbehu.

 Nadbieha Británia moslimom?

Keď je prípad Halawi pravdivý, prečo letisko v kresťanskej Británii dovoľuje prenasledovanie kresťanov ako je Halawi, zatiaľ čo na druhej strane chráni a pretláča islam?

“Je pozoruhodné, ako úrady v našej krajine sa idú pretrhnúť, len aby vyhoveli požiadavkám islamu,” hovorí Williamsová. “Ochrana” islamu je už dlhé roky v Británii celonárdný jav”. “Myslím si, že v istom zmysle všetky tieto veci je možné vnímať duchovnými termínmi. A ja si myslím, že dnes vo Veľkej Británii žijeme pohanské časy,” pokračovala Williamsová.

“Sme odovzdaní a oslepení. Národ je oslepený. Je to hromadná slepota. A je divné, že zatiaľ čo zosmiešňuje a zhadzuje kresťanstvo, zatiaľ čo kresťanstvo vytláča z verejného priestoru, islamu všemožne vychádza v ústrety“, tvrdí.

Halawi nedostala nijakú pomoc zo strany britských súdov. Jej advokát Paul Diamond sa odvolal na Európsky súdny dvor v Luxemburgu, kde je tento prípad prezentovaný ako jasný prípad náboženskej diskriminácie. Halawi len dúfa, že Európsky súdny dvor sa k právam kresťanov nepostaví tak laxne ako Británia.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/pracovnicka-na-londynskom-letisku-heathrow-prepustena-na-zaklade-obvinenia-ze-urazila-moslimov/169914/