Choď na obsah Choď na menu
 

Pravoverní katolíci znova v uliciach za rodinu! – 17. 4. 2017

 

Občianske združenia ako: Združenie za obnovu a ochranu morálnych hodnôt, Občania za Kresťanské Hodnoty a Tradície, Spoločenstvo svätého Jozefa, Združenie pre ochranu rodiny a Spoločnosť sv. Bazila Veľkého, už tradične vyšli na veľkonočný pondelok do ulíc Bratislavy, Považskej Bystrice, Žiliny a v Čadci!

 

                   young-family-follow-cross-road-back-view-little-happy-standing-54163290.jpg                                                                                             

Naším zámerom s heslom: OBNOVA RODINY – VZKRIESENIE NÁRODA, bolo poukázať na hrozby pre tradičnú rodinu a podať východisko v tejto situácii.

V prednesoch odzneli napríklad varovné prípady trans genderovej schizofrenickej ideológie z Talianska, alebo bolestná téma juvenilnej justície, ktorá bezdôvodne odoberá deti z dobrých rodín a skrze tzv. náhradné rodiny tieto deti dáva prednostne homosexuálom, pedofilom a mnohokrát aj na orgány! Ide tu o satanský biznis s deťmi, do ktorého je v mnohých krajinách sveta zapojená i polícia, lekári, učitelia a sociálni pracovníci. Účastníci manifestácii preto vyzvali slovenských rodičov, aby si dávali pozor na deti a varovali pred touto pirátskou justíciou ostatných rodičov, pretože i u nás sú už prípady kradnutia detí. Medzi iné nebezpečenstvá ohrozujúce našu spoločnosť i kresťanskú vieru a proti ktorým sa združenia postavili, patrí napr. plánovaná islamizácia Európy, alebo rúhavý tzv. kresťanský muzikál Jesus Christ Superstar, ktorý hanobí osobu Pána Ježiša a zosmiešňuje ju.

Okrem toho zaznelo na pokojných manifestáciách aj Božie slovo. Hlavný dôvod, prečo sú v našich rodinách hádky, neodpustenie a prečo deti žijú nemorálnym spôsobom je ten, že sa vytratila živá viera v Spasiteľa sveta, Pána Ježiša Krista. Preto základnym východiskom pre duchovné vzkriesenie slovenských rodín je úprimná ľútosť rodičov nad hriechmi, vzájomné odpustenie si členov domácností a spoločná modlitba. Boh hovorí každému Slovákovi: Predložil som vám život i smrť, požehnanie i kliatbu!“ Pýtame sa: Ako sa môže rodina na Slovensku duchovne znovu zrodiť a získať Božiu záchranu aj požehnanie? Odpoveď je milovať Boha a jemu slúžiť: „Vyvoľ si život, aby si zostal nažive ty aj tvoje potomstvo,  keď budeš milovať Pána, svojho Boha, a poslušne a verne sa vinúť k nemu; (Dt 30, 19-20)

V prednesoch bol vyslaný aj apel na otcov a matky s úmyslom obrátiť sa na slovenskú vládu, aby sa spravodlivými zákonmi zastala zdravej výchovy detí a odsúdila zhubné ideológie, ktoré v koreni ničia rodinu, čím je ohrozená budúcnosť nášho národa. Na záver sme prosili milosrdného Boha v mene Ježiša Krista o požehnanie pre Slovensko a tak isto sme vzývali i Sedembolestnú patrónku Slovenka – Pannu Máriu, aby mocne vyprosila našim rodinám záchranu a obrátenie duší k Bohu.

Veríme, že Boh sa na týchto pokojných pochodoch oslávi.  Ďalšia manifestácia za rodinu bude pravdepodobne na slávnosť sv. Cyrila a Metoda. Tešíme sa na ďalšie stretnutie v uliciach našich miest a pozývame otcov, mamy i deti: PRÍĎTE I VY POVEDAŤ JASNÉ ÁNO BOHOM USTANOVENEJ RODINE, KTORÚ TVORÍ OTEC, MATKA A DETI A JASNÉ NIE IDEOLÓGIÁM, KTORÉ JU LIKVIDUJÚ, AKO SÚ: GENDER, HOMOSEXUALIZMUS, SEXUÁLNA „VÝCHOVA“ A JUVENILNÁ JUSTÍCIA.