Choď na obsah Choď na menu
 

Prenasledovanie kresťanov v Nigérii

 

jr-seminary-shuwa--3---1000x750-.jpgDňa 30. 4. 2018 navštívilo Vatikán 60 biskupov z Nigérie, v ktorej  v súčasnosti prebieha násilná islamizácia. Biskup Wilfred Chikpa Anagbe hovorí: „Ide o jasný plán, program na islamizáciu celých väčšinovo kresťanských oblastí nachádzajúcich sa v strednej Nigérii nazývaných Middle Belt,“ . Práve v jeho diecéze sa 24. apríla odohral masaker: .„Dvaja z mojich kňazov boli zabití, otec Joseph Gor a otec Felix Tyolaha, spolu s najmenej 17 veriacimi.“Zodpovednými za útoky sú islamskí pastieri z etnika Fula.

Svoju výzvu biskup Anagbe zakončil takto: „Prosím vás o modlitbu za nás a o pomoc pri šírení správ o tom, čo sa deje v našej komunite. Pozdvihnite hlas na našu obranu...Západ musí urobiť viac pre našu ochranu,“.

Zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180430052

Kto by sa mal ako prvý zastať úbohých kresťanov v Nigérii a odsúdiť islamskú genocídu? Vatikán! „Pápež“ Bergoglio ale namiesto výzvy Nigérijskej vláde k obrane kresťanstva a napomenutia moslimov k pokániu dal len alibistické frázy o sledovaní situácie. Vinu na vraždení kresťanov však nesú  aj Nigérijskí biskupi, lebo tvoria jednotu s herézami Vatikánu! Schvaľujú napríklad blud, že vraj moslimský Alah je totožný s Nebeským Otcom kresťanov. 

Preto sa modlíme za katolíkov v Nigérii, aby:

  • sa ich Cirkevná hierarchia zriekla všetkých heréz a prijala Ježiša za osobného Pána a Spasiteľa
  • ich Boh chránil pred islamským terorizmom a dal im vytrvalosť i útechu pri vyznávaní pravej, spasiteľnej viery.