Choď na obsah Choď na menu
 

Psychiater Keith Ablow: Budem hovoriť proti transgenderizmu napriek vyhrážkam smrti


Dr. Keith Ablow, M.D., je terčom vyhrážok smrťou pre svoj názor, že tzv. "transgenderizmus" je nedokázaná veda, ktorá vystavuje zraniteľné deti riziku zbytočných chirurgických zákrokov a celoživotnej zmätenosti.

Psychiater žijúci v americkom štáte Massachusetts sa v exkluzívnom rozhovore vyjadril, že bude naďalej hovoriť o tejto otázke napriek nebezpečenstvám, ktoré sú s tým spojené.

"Musel som sa rozhodnúť, či hovoriť, čo si myslím a snažiť sa byť empatický voči každému, a to aj napriek týmto hrozbám a napriek výzvam zo strany mnohých ľudí, aby som bol zbavený svojich akademických hodností," povedal Ablow. "Je dôležité neprestať hovoriť o tejto problematike, pretože, podľa všetkého, v Amerike sú tisícky detí pripravené podstúpiť rozsiahlu plastickú operáciu, ktorá úplne zmení ich život, avšak ktorú vôbec nebudú potrebovať.“

Ablow povedal, že to, že sa niekto cíti byť "uväznený v nesprávnom tele" je otázka, ktorej musia venovať pozornosť psychiatri. "Ako psychiatri presne nevieme, kde sa rodí určitá falošná utkvelá predstava," povedal Ablow. "A keď sa ukáže, že ľuďom, ktorí si myslia, že sú uväznení v tele, ktorého gender nie je ten pravý, by bolo možné pomôcť aj inak než chirurgickým skalpelom, potom ako psychiatri budeme niesť ťažkú zodpovednosť za to, že sme usilovnejšie nehľadali korene takéhoto presvedčenia."

Začiatkom tohto mesiaca po prijatí kontroverzného zákona v Kalifornii, ktorý umožňuje študentom zvoliť si svoj rod - bez ohľadu na biologické pohlavie - pri vstupe do športových tímov, pri vykonávaní rôznych aktivít a podľa toho používať toalety a šatne, Ablow pritiahol na seba pozornosť médií v Spojených štátoch, keď tento zákon nazval "ohromne škodlivý" pre deti.

"Od 1. januára študenti v štátnych školách v Kalifornii si môžu zvoliť, či budú používať chlapčenské alebo dievčenské toalety a šatne podľa toho, či sa cítia ženami alebo mužmi, a nie podľa toho, či anatomicky sú ženami alebo mužmi, "napísal Ablow. "Viem, že ostatní psychiatri s tým nemusia súhlasiť, a viem, že LGBT aktivisti ma budú za to ostro kritizovať, ale som presvedčený, že umožnenie takéhoto "výberu" je psychologicky deštruktívne, pre všetkých študentov, vrátane tých, ktorí sa identifikujú ako transgender."

"Očakávam, že aj naďalej budem dostávať vyhrážky smrti a budú požadovať moje prepustenie z akademickej výučby za tieto moje slová, pretože s tým už nejaký čas žijem," napísal Ablow. "Som presvedčený, že deti majú aj tak toho dosť, keď sa musia vyrovnávať s pubertou a nepotrebujú, aby im niekto ešte vnucoval predstavu, že ich duše sa mohli ocitnúť v anatomicky nesprávnych telách." "Neexistujú nijaké definitívne údaje o tom, žeby duša akéhokoľvek muža alebo ženy v histórii sveta sa bola narodila do tela s „nesprávnym“ anatomickým pohlavím," dodal.

Podľa Ablowa, "kričiaca menšina sa k môjmu vyjadreniu stavia extrémne negatívne, ba dokonca sa mi vyhráža, čo už automaticky očakávam, keď sa vyjadrujem k otázkam týkajúcim sa transgender správania spôsobom, ktorý považujem za objektívny." Mnohé z týchto hrozieb sú šokujúco násilné "konkrétne vykresľujúce, čo by mi bolo treba urobiť a tiež ako by sa mi malo fyzicky ublížiť."

Ako psychiater si myslí, že takéto násilnícke hnevlivé reakcie na akékoľvek spochybňovanie politiky transgenderovej indentity majú svoj zdroj v strachu. "Myslím si, že sme dosť hlboko zapadli do tohto problému, kedy ľudia absolútne nemajú chuť skúmať dopady činov ako je napríklad vstrekovanie masívnych dávok hormónov 12-ročným pre zastavenie puberty," povedal Ablow.

"Keď sa teda ukáže, že táto cesta nie je obhájiteľná z vedeckého hľadiska, potom to bude mať významné dôsledky pre medicínu, pre rodičov, ktorí vedú svoje deti po tejto ceste - a pre psychiatriu za to, že dôraznejšie nepožadovala vedecké dôkazy o tom, že ľudia sa môžu narodiť do tiel, ktoré sú im anatomicky cudzie."...

Zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/